informacje Zarządzenia dyrektora placówki

informacje

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kryrach to placówka publiczna.

Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Suszec reprezentowana przez Wójta Gminy.

Bieżąca działalność placówki jest koordynowana przez Gminny Zespół Oświaty i Sportu w Suszcu.

Organem nadzorującym szkołę jest Kuratorium oświaty w Katowicach, Delegatura w Bielsku Białej.

Kształcimy i wychowujemy naszych uczniów zgodnie z wizją:

"Trzeba mieć silne korzenie, by mądrze korzystać ze skrzydeł".

Koncepcja pracy szkoły oparta jest na przekonaniu, że naszym zadaniem jest stworzenie uczniom takich warunków, by kończąc edukację w naszej placówce mieli poczucie własnej wartości, świadomość historii i obyczajów swojej Małej Suszeckiej Ojczyzny, wiedzę i kompetencje objęte podstawa programowa kształcenia ogólnego, narzędzia i aspiracje do uczenia się przez całe życie, a także piękne wspomnienia czasu przygód i odkrywania świata. By mieli silne korzenie i chcieli rozwinąć skrzydła.

Nasza placówka obejmuje swoją opieką dzieci od 3 roku życia - w czterooddziałowym przedszkolu, a począwszy od 6 lub 7 roku życa - 8 letniej szkole podstawowej.

W roku szkolnym 2018/19 mury szkoły opuścili ostatni absolwenci Gimnazjum Publicznego w Kryrach.

Wszyscy nasi pracownicy są specjalistami w swoich dziedzinach i starają się przekazywać wychowankom wartości i zasady akceptowane i promowane przez szkołę i Rodziców.

Oferujemy dzieciom fachową opiekę pedagoga, pomoc logopedy, bezpieczny czas w świetlicy szkolnej, różnorodne zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci, a także otwartość i życzliwość w rozwiązywaniu trudnych spraw.