Szkolna Kasa Oszczędności
przy Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego
w Kryrach

Szkolna Kasa Oszczędności działa pod patronatem PKO BP oddział w Pszczynie, ul. J. Kilińskiego 7.

Zaczynamy, oszczędzamy!

Dzięki programowi już dziecko w wieku od 5 do 13 lat jest w stanie korzystać z konta oraz z bankowości elektronicznej. Umożliwia mu to internetowe SKO sko.pkobp.pl. Dzięki niemu możemy planować oszczędzanie, zakładać wirtualne skarbonki, do których można zbierać środki z przeznaczeniem na różne cele.

Przygoda z oszczędzaniem w SKO odbywa się pod okiem dorosłych. Nic złego nie spotka naszych małych „biznesmenów”. To sytuacja idealna.

Jak oszczędzać?

1.   Pieniądze na konto SKO dziecko wpłaca opiekunowi SKO lub  rodzice dokonują przelewu na konto dziecka. Aby założyć konto należy zgłosić się do opiekuna SKO w szkole i wypełnić deklarację.

2.   Po otwarciu konta przez bank:

Dziecko otrzymuje Kartę Ucznia z numerem logowania do swojego konta. Nie można nią się jednak posługiwać w bankomacie.

3.   Wypłaty pieniędzy dokonuje rodzic w banku PKO BP (z dowodem osobistym).

4.   Sprawdzanie „jak rosną pieniądze?” wcale nie jest trudne. Wszystko widać na koncie.

5.   Żyrafa Lokatka pomaga dzieciom w poruszaniu się po serwisie SKO i tłumaczy m.in. jak oszczędzać w wirtualnych skarbonkach i zdobywać odznaki.

Żyrafka Lokatka

SKO to jest to!

Oszczędzaj i ucz oszczędzać!

Zapraszamy!!!!