Anna Antończyk

Dyrektor szkoły

Moim ulubionym przedmiotem zawsze był język polski i tego własnie przedmiotu najchętniej uczę. Mam jednak również kwalifikacje, by opiekować się uczniami w świetlicy szkolnej i pełnić obowiązki pedagoga szkolnego.

Ponieważ lubię się uczyć, postanowiłam się dowiedzieć, jak prowadzić zajęcia z najmłodszymi dziećmi, czyli tymi w przedszkolu i klasach I-III.

Zaczynałam przygodę z nauczaniem w Szkole Podstawowej nr 2 w Żorach - najpierw jako uczennica, a po latach nauki wróciłam do tych samych klas już jako nauczycielka.

Kiedy moja szkoła przestała istnieć - w wyniku reformy "ustąpiła" miejsca nowej placówce - w tym samym budynku zostałam nauczycielem Gimnazjum nr 2, tam również po raz pierwszy zajęłam się zarządzaniem szkołą jako wicedyrektor.

I tak się stało, że oto juz dziewiąty rok pełnię funkcję dyrektorki naszego Zespołu