TWOJE DANE TWOJA SPRAWA

Piątek 26.04.2024

BIP Suszec

• 5 kwietnia grupa 90 uczniów naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Edukacji Filmowej. Tym razem Lekcja w kinie przyniosła odpowiedź na pytanie: Czy social media mogą być toksyczne?

Była mowa o:

• tworzeniu fałszywych kont w mediach społecznościowych (catfishing),
    • nienawiści (hejt),
    • cyberprzemocy (cyberbullying),
    • wielozadaniowości (multitasking),
    • odwlekaniu zadań (prokrastynacja),
    • bańce informacyjnej (wszyscy myślą tak samo),
    • strachu przed tym,
  • OLIWIER JAROSZ

Z KLASY PIERWSZEJ – REPREZENTAT NASZEJ SZKOŁY W REJONOWYM FESTIWALU SŁOWA

24.04. 2024 r. Oliwier z klasy 1 wystąpił na wielkiej scenie. Interpretacja 2 wierszy ( Jan Brzechwa ,,Na straganie’, Wiera Bednarska ,,Bałaganiarz’’) zasłużyła na wielkie brawa publiczności.Pozostali uczestnicy zaprezentowali się równie imponująco. Dla publiczności była to prawdziwa ,,uczta’ ‘ literacka. W tym roku Oliwier, nie zdobył miejsca na podium, ale przed nim jeszcze wiele prób, to dopiero wielki początek spotkania z pięknem mowy ojczystej.

• Szanowni Rodzice

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach informuje, że Przedszkole Publiczne w Kryrach naszej placówki pełni dyżur w LIPCU 2024r.

Harmonogram dyżurów wakacyjnych w GMINIE SUSZEC:

LIPIEC 2024

1. ZSP Kryry
    2. ZSP Rudziczka
    3. ZSP Radostowice

SIERPIEŃ 2024

1. ZSP Mizerów
    2. SP Kobielice z oddziałami przedszkolnymi
    3. Przedszkole Publiczne w Suszcu

Zgłoszenia na dyżur wakacyjny będą przyjmowane w sekretariacie ZSP Kryry
    w dniach od 13.05.2024r. do 31.05.2024r.

Prosimy rodziców o przemyślane i rozważne dokonywanie zapisu dziecka na dyżur wakacyjny, ponieważ na podstawie wykazu dzieci zgłoszonych ustala się plan pracy nauczycieli i pozostałych pracowników ZSP Kryrach.

• Nowa galeria Dzień Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

• Pozdrawiamy ze świetlicy!

Tutaj zawsze jest ciekawie, codziennie uczymy się czegoś nowego, uczniom najwięcej radości przynoszą zajęcia taneczne, plastyczne, zabawy konstrukcyjne oraz przeprowadzanie eksperymentów. To miejsce, w którym nie ma granic dla naszej wyobraźni i kreatywności.

• „W celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego, ustanawia się dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski” – głosi ustawa przyjęta przez Sejm 22 lutego 2019r. (https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/komunikat.xsp?documentId=35AE4484B7243954C12588210046C8F4)

Wydarzenie to uznawane jest za symboliczny początek polskiej państwowości.

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie pokonywali dystans 966 metrów, na plastyce tworzyli dzieła inspirowane tym historycznym wydarzeniem.

• Nowa galeria Gminny Konkurs Recytatorski została dodana do albumu fotograficznego

11 kwietnia w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Kryrach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje. Wasza odwaga, determinacja i talent w interpretacji literatury są godne podziwu.

Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów konkursu, którzy zdobyli zaszczytne: I miejsce - Agata Pawlas z ZSP Rudziczka, drugie miejsce - Hanna Ryt z SP Kobielice i trzecie miejsce - Oliwier Jarosz ZSP Kryry! Wasze wyjątkowe umiejętności recytatorskie, wrażliwość na treść utworów oraz sposób wyrażania emocji zasłużyły na najwyższe wyróżnienie. Jesteśmy dumni z Waszego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju waszych talentów literackich oraz powodzenia w dalszym etapie XVIII Rejonowego Festiwalu Słowa w Boguszowicach.

• Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. To prawdziwe święto promocji zdrowia na całym świecie. Powołano je w celu zwrócenia uwagi na najważniejsze kwestie związane ze zdrowiem publicznym. Nasze zdrowie zależy od wielu czynników, z których wiele możemy samodzielnie kontrolować. Aktywność fizyczna, sposób odżywiania, nawodnienie organizmu, umiejętność radzenia sobie ze stresem, sen, stosowanie używek - to wszystko wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

A oto aktywność fizyczna naszych uczniów oraz pyszne, zdrowe posiłki wykonane własnoręcznie.

• Nowa galeria "Alicja w krainie czarów" została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 9 kwietnia uczniowie z kals 1 - 5 uczestniczyli w wyjeździe na przedstawienie teatralne „Alicja w Krainie Czarów” w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Przedstawienie, klasycznej powieści Lewisa Carrolla, było niezwykle barwne i pełne fantazji. Aktorzy wcielający się w postać w magiczny sposób przenoszony przez naszą wyobraźnię zabrali nas do tajemniczego świata Alicji.

Spektakl muzyczny był pełen humoru, zabawnych dialogów i dynamicznych scen, które wpłynęły na nasze wrażenia. Wyjazd do Miejskiego Domu Kultury był doświadczeniem kulturalnym, które na pewno zostanie nam długo w pamięci.

• Nowa galeria Szkolny Konkurs Recytatorski została dodana do albumu fotograficznego

4 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski, który zgromadził 29 uczniów z klas 1-3.

Uczestnicy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie swoich recytacji, co zaowocowało pięknymi wystąpieniemi. Widzieliśmy nie tylko umiejętności recytatorskie, ale także obserwowaliśmy wrażliwość i determinację każdego uczestnika.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności laureatom którzy zajęli zaszczytne miejsca: