PROGRAMY, PROJEKTY, INNOWACJE

SZKOŁA PAMIĘTA 2023

Nasze przedszlole bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Jej celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.

Warto tego uczyć już najmłodszych Polaków.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

"ODKRYJ TAJEMNICE SWOICH RĄK"

Innowacja „Odkryj tajemnice swoich rąk” jest odpowiedzią na pojawiające się problemy dzieci w zakresie sprawności motorycznych, zarówno w obrębie motoryki małej, jak i dużej. Okres przedszkolny to czas, w którym dziecko powinno osiągnąć gotowość szkolną i zbudować solidne podstawy konieczne do nauki szybkiego, płynnego i czytelnego pisania. W ostatnim czasie dostrzegamy u dzieci w wieku przedszkolnym znaczne obniżenie sprawności manualnej rąk, czego objawem jest zbyt wolne tempo wykonywanych czynności, a także zbyt mała precyzja ruchów dłoni. Dzieci coraz częściej mają także problem z utrzymaniem prawidłowej pozycji siedzącej podczas prac stolikowych, co przekłada się na problem z koncentracją i niechęć do podejmowania zadań manipulacyjno-precyzyjnych. Innowacja „Odkryj tajemnice swoich rąk” wprowadza szereg nowych działań, metod i technik wpływających na poprawę wyżej wymienionych elementów w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

„Kreatywne Dni Nietypowe

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. „Kreatywne Dni Nietypowe” ma na celu uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie przedszkolaków we wspólne przygotowania ciekawych i nietypowych zajęć oraz zabawną formę świętowania.

Ogólnopolski projekt edukacyjny

„Eko Frajda”

Celem projektu jest  rozwijanie zainteresowania ekologią, kształtowanie kreatywnego myślenia i wyobraźni, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych.

Realizacja projektu polega na wykonaniu 10 zadań z listy dołączonej do regulaminu.

Wszystkie zadania i prace plastyczno-techniczne należy wykonać z wykorzystaniem wyłącznie materiałów nadających się do recyklingu (np. nakrętki, plastikowe butelki, puszki aluminiowe), przetworzenia (np. papierowe rolki, ulotki reklamowe, kartonowe pudełka), materiałów ekologicznych i naturalnych (np. szyszki, gałązki, kamyczków), materiały, które w inny sposób nie mogą być zrecyklingowane (np. foliowane materiały reklamowe).

Ogólnopolski Program Edukacyjny

"Mamo, tato, wolę wodę!"

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce

zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowychze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony  środowiska.

W ramach programu tworzone są dla przedszkoli eksperckie materiały edukacyjno-poznawcze, w tym scenariusze zajęć, angażujące dzieci i wychowawców do wspólnej nauki poprzez zabawę.

Dom Kredek - Kolorowe Kredki

Zbieramy kredki, przekazujemy je fundacji, gdzie są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Akcja jest  proekologiczna, wspierająca recykling i ucząca dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

Projekt przedszkolny

„Z bajką przez świat”

Przedszkolny projekt, mający na celu realizację polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023 / 2024, która kładzie nacisk m.in. na sięganie do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy oraz kształtowanie u wychowanków i uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra.

Sposobem realizowania projektu będzie czytanie dzieciom bajek z państw europejskich w czasie relaksacji.

Akcja ekologiczna

"AMOS"

Zbieramy  puste tubki po po kleju AMOS - za każde zebrane 120 tubek otrzymamy 30 nowych klejów AMOS 8g!