Zawieszenie zajęć

Informacje ogólne

Informacja o pozytywnym wyniku testu u ucznia lub nauczyciela uruchamia następujące działania:

1. kontakt z PSSE Tychy - uzgodnienie, jakie działania należy podjąć w odniesieniu do konkretnego przypadku (które grupy czy klasy przejdą w tryb zdalny, kogo dotyczyć będzie kwarantanna, kiedy był ostatni kontakt )

2. konsultacje z organem prowadzącym w sprawie tryby pracy zdalnej dla konkretnej grupy uczniów zakończone wydaniem przez Wójta Gminy Suszec Zarządzenia

3. informacja dla Rodziców/uczniów o przejściu w pracę zdalną, a także o kwarantannie

4. wprowadzenie danych o osobach z kontaktu z chorym do systemu, po weryfikacji zaszczepionych, przebywających na kwarantannie - automatycznie Rodzice są informowani o nałożeniu na dziecko kwarantanny;

5. informacja do Kuratorium Oświaty o przejściu określonych klas/oddziałów w pracę zdalną.

Dla uczniów naszej szkoły - praca zdalna odbywa się zgodnie z aktualnie obowiązującym planem lekcji ( z uwzględnieniem zastępstw, jeżeli są). Co do zasady nauczyciele łączą się z uczniami przy pomocy google meet, a w classroomie znajduje się materiał niezbędny do lekcji; w sytuacjach losowych, przy problemach technicznych nauczyciela - dopuszcza się pracę w trybie off-line (asynchronicznym), czyli umieszczenie materiałów do pracy dla uczniów.