ZSP Kryry

  • Święto Narodowe Trzeciego Maja

    6 maja uczniowie klasy VII b przeprowadzili wywiad z … Konstytucją. Tak, to nie pomyłka! Tym samym nawiązali do Święta Narodowego Trzeciego  Maja. Zgromadzona publiczność (od przedszkolaków po siódmoklasistów) mogła usłyszeć o przyczynach oraz skutkach wprowadzenia w Polsce w 1791 roku ustawy zasadniczej regulującej najważniejsze sprawy państwa, o ojcach konstytucji oraz reakcji mieszkańców Rzeczypospolitej Obojga Narodów. 

    Następnie Pani Alina Kunicka - Kumor wspomniała o innych narodowych świętach, o konieczności pamiętania o najważniejszych wydarzeniach historycznych. Ta lekcja historii po raz kolejny przypomniała, czym jest patriotyzm, jak współcześnie możemy go udowonić.  Zdjęcia już wkrótce w albumie. 

  • KMO "ale Eksperyment" w Mieście Nauki KATOWICE 2024

    18 kwietnia członkowie naszego szkolnego Klubu Młodego Odkrywcy „ale Eksperyment” uczestniczyli w pierwszej konferencji Klubu Młodego Odkrywcy.

    Konferencja odbyła się w Katowicach w Kato Science Corner na ul. Młyńskiej 2, w ramach 50 Tygodni w Mieście Nauki Katowice 2024.

    Nasza ekipa w składzie Jakub Otręba, Noel Adamski, Filip Brudek, Adam Polok oraz Filip Gołek przygotowała krótką prezentację pod tytułem „Leonardo da Vinci – był jednym z Nas”. Tematem przewodnim był papier, który w zależności od kształtu, formy mógł w różny sposób opadać czy unosić się w powietrzu. Warto wspomnieć, że właśnie Leonardo był konstruktorem pierwszych machin latających czy też spadochronów.

    Nasza prezentacja to nie tylko slajdy ale również pokaz kilku modeli latających – co wywołało entuzjazm wśród obecnych. Dla chłopców było to pierwsze, tego typu publiczne wystąpienie gdzie była prezentacja oraz pokaz. Zdobyte umiejętności będą procentowały w przyszłości.

    Oprócz naszej ekipy były kluby: KMO AtoMy (Pałac Młodzieży z Katowic), KMO Odkrywczy Maczek (IV LO im. gen. Stanisława Maczka z Katowic), KMO Kamerli (Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach), KMO Atomowe Zajączki (Szkoła Podstawowa nr 13 w Jaworznie), KMO Młody Naukowiec (ZSiP1 Katowice).

    Niespodzianką dla uczestników konferencji było wystąpienie Gościa Specjalnego – Jarosława Juszkiewicza. Tego Pana nie trzeba specjalnie przedstawiać, bo każdy z nas słucha go bardzo uważnie gdy chcemy dotrzeć do celu przy pomocy nawigacji. Tak, to Pan Jarosław głos jednaj z najbardziej popularnej nawigacji samochodowej. Pan Jarosław w bardzo ciekawy sposób opowiadał o misjach kosmicznych.

    Na koniec kilkoro uczestników i klubów otrzymało drobne prezenty. Wśród szczęśliwców byli nasi dwaj chłopcy: Adam i Jakub.

    Na koniec serdecznie dziękujemy Naszej Radzie Rodziców. To dzięki ich pozytywnej decyzji finansowej  mogliśmy bezpiecznie i wygodnie dotrzeć i wrócić z Katowic. 

    Zapraszamy do galerii – kilka zdjęć z konferencji można zobaczyć :)

    PK

  • Lekcja w kinie

    5 kwietnia grupa 90 uczniów naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Edukacji Filmowej. Tym razem Lekcja w kinie przyniosła odpowiedź na pytanie: Czy social media mogą być toksyczne? 

    Była mowa o:

    •  tworzeniu fałszywych kont w mediach społecznościowych (catfishing), 
    •  nienawiści (hejt), 
    •  cyberprzemocy (cyberbullying),
    •  wielozadaniowości (multitasking),
    • odwlekaniu zadań (prokrastynacja),
    • bańce informacyjnej (wszyscy myślą tak samo),
    • strachu przed tym, że coś nam omija w sieci ( Fear     Of      Missing    Out)                                                                                                                                                                                                                Po krótkiej przerwie mogliśmy zobaczyć film  Dancing Queen. Główna bohaterka, Mina,  mierzy się z różnymi problemami, m.in. pierwszą miłością, brakiem samoakceptacji, relacji z rówieśnikami, ceną sukcesu czy śmiercią bliskiej osoby. Tak naprawdę jej historia mogła być naszą. Warto znaleźć chwilę i zastanowić się nad swoim życiem, by wybrać to, co najważniejsze dla nas, nie krzywdząc innych.
  • W wierszach tylko i w kwiatach ten świat staje się inny, piękniejszy, mądrzejszy, lepszy. Piotr Skrzynecki

                                                               

                                                                              OLIWIER  JAROSZ

    Z   KLASY PIERWSZEJ – REPREZENTAT NASZEJ SZKOŁY W REJONOWYM FESTIWALU SŁOWA

    24.04. 2024 r. Oliwier z klasy 1  wystąpił na wielkiej scenie. Interpretacja 2 wierszy ( Jan Brzechwa ,,Na straganie’, Wiera Bednarska ,,Bałaganiarz’’) zasłużyła na wielkie brawa publiczności.Pozostali uczestnicy  zaprezentowali się równie imponująco. Dla publiczności była to prawdziwa ,,uczta’ ‘ literacka. W tym roku Oliwier, nie zdobył miejsca na podium, ale przed nim jeszcze wiele prób, to dopiero wielki początek  spotkania z pięknem mowy ojczystej.

    W imieniu uczestnika konkursu, serdecznie dziękuję za wsparcie :

    pani Dyrektor, nauczycielom, całej klasie 1

    Podziękowanie również  ślę do rodziców, którzy zawsze i wszędzie wspierają młodych artystów.

    Zapraszam do albumu fotograficznego.

    wychowawca Daria Siatka

     

     

  • DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU

    Szanowni Rodzice

     

    Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach informuje, że Przedszkole Publiczne w Kryrach naszej placówki  pełni dyżur w LIPCU 2024r.

    Harmonogram dyżurów wakacyjnych w GMINIE SUSZEC:

    LIPIEC 2024

    1. ZSP Kryry
    2. ZSP Rudziczka
    3. ZSP Radostowice

    SIERPIEŃ 2024

    1. ZSP Mizerów
    2. SP Kobielice z oddziałami przedszkolnymi
    3. Przedszkole Publiczne w Suszcu

    Zgłoszenia na dyżur wakacyjny będą przyjmowane w sekretariacie ZSP Kryry
    w dniach od 13.05.2024r. do 31.05.2024r.

     

    Prosimy rodziców o przemyślane i rozważne dokonywanie zapisu dziecka na dyżur wakacyjny, ponieważ na podstawie wykazu dzieci zgłoszonych ustala się plan pracy nauczycieli i pozostałych pracowników ZSP Kryrach.

     

    Załączniki:

    1.zarzadzenie_wojta.pdf

    2. karta_zapisu_dzieci_z_Kryr_2024..doc

    3. karta_zapisu_dzieci_z_innych_placowek_2024..doc

    4. UPOWAZNIENIE_DO_ODBIORU_DZIECKA.doc

    5. Zgoda_na_wizerunek.docx

  • Dzień Ziemi

    Nowa galeria Dzień Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

    22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

  • Pozdrawiamy ze świetlicy!

    Pozdrawiamy ze świetlicy!

    Tutaj zawsze jest ciekawie, codziennie uczymy się czegoś nowego, uczniom najwięcej radości przynoszą zajęcia taneczne, plastyczne, zabawy konstrukcyjne oraz przeprowadzanie eksperymentów. To miejsce, w którym nie ma granic dla naszej wyobraźni i kreatywności.

  • ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

    „W celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego, ustanawia się dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski” – głosi ustawa przyjęta przez Sejm 22 lutego 2019r.   (https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/komunikat.xsp?documentId=35AE4484B7243954C12588210046C8F4

        Wydarzenie to uznawane jest  za symboliczny początek polskiej państwowości. 

    Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie pokonywali dystans 966 metrów, na plastyce  tworzyli dzieła inspirowane tym historycznym wydarzeniem. 

         Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu Obraz słowem malowany,  w czasie którego mogli podziwiać dzieło Jana Matejki ZAPROWADZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA R.P. 965 i odkrywać  tajemnice tego obrazu dzięki analizie przedstawionej przez uczniów klasy IV, bo przecież chodzi o to, by nie tylko patrzeć, ale patrzeć  i widzieć! 

    Następnie przedstawiciele klas IV - VII rozwiązywali test historyczny - gratulujemy wiedzy i sukcesu Oli i Piotrkowi z klasy VII a oraz Adamowi i Tomkowi z klasy VI.

    Na zakończenie miało miejsce głosowanie w konkursie plastycznym - bezkonkurencyjna okazała się praca nr 10, zdobywając 59 głosów. 

    Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w obchody 1058. rocznicy przyjęcia chrztu przez Mieszka I, dziękujemy i zapraszamy za rok. 

  • Gminny Konkurs Recytatorski

    Nowa galeria Gminny Konkurs Recytatorski została dodana do albumu fotograficznego

    11 kwietnia w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Kryrach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje. Wasza odwaga, determinacja i talent w interpretacji literatury są godne podziwu.

    Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów konkursu, którzy zdobyli zaszczytne: I miejsce - Agata Pawlas z ZSP Rudziczka, drugie miejsce - Hanna Ryt z SP Kobielice i trzecie miejsce - Oliwier Jarosz ZSP Kryry! Wasze wyjątkowe umiejętności recytatorskie, wrażliwość na treść utworów oraz sposób wyrażania emocji zasłużyły na najwyższe wyróżnienie. Jesteśmy dumni z Waszego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju waszych talentów literackich oraz powodzenia w dalszym etapie XVIII Rejonowego Festiwalu Słowa w Boguszowicach.

    Z przyjemnością dziękujemy komisji w składzie: dyrektor Gminnego Ośrodka  Kultury Pani Katarzynie Krzempek, nauczycielom i pedagogom Pani Alinie Gruszce oraz Pani Teresie Król za poświęcony czas i zaangażowanie w ocenę występów podczas naszego konkursu recytatorskiego. Ich kompetencje i wrażliwość na piękno słowa umożliwiły uczestnikom przekazanie swoich interpretacji literackich z wielką głębią i pasją.

    Szczególne podziękowania kierujemy do opiekunów, którzy poświęcili wiele czasu i wysiłku na przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Wasza praca i wsparcie były niezastąpione dla naszych młodych recytatorów.

    Nie możemy zapomnieć także o rodzicach, którzy wspierali swoje dzieci na każdym etapie przygotowań, a także wkładali serce w upieczenie pysznych babeczek, które dodatkowo umiliły nam to wyjątkowe wydarzenie.

    Wreszcie, serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Suszec Panu Marianowi Pawlasowi za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy zapewnić nagrody książkowe dla naszych utalentowanych uczestników. 

    Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia, które celebrowało miłość do literatury i talent młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim za udział i współpracę oraz już teraz zapraszamy do kolejnych literackich wyzwań!

     Gratulujemy jeszcze raz i zachęcamy do dalszego rozwijania swojej pasji do literatury! Zapraszamy Was znów za rok!

    A.G.

  • Światowy Dzień Zdrowia

    Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. To prawdziwe święto promocji zdrowia na całym świecie. Powołano je w celu zwrócenia uwagi na najważniejsze kwestie związane ze zdrowiem publicznym. Nasze zdrowie zależy od wielu czynników, z których wiele możemy samodzielnie kontrolować. Aktywność fizyczna, sposób odżywiania, nawodnienie organizmu, umiejętność radzenia sobie ze stresem, sen, stosowanie używek - to wszystko wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

     

    A oto aktywność fizyczna naszych uczniów oraz pyszne, zdrowe posiłki wykonane własnoręcznie. 

     

     

    Klasa VI przygotowała na lekcji zdrowe kanapki i sałatki.

    Magdalena Schwoch

  • "Alicja w krainie czarów"

    Nowa galeria "Alicja w krainie czarów" została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 9 kwietnia uczniowie z kals 1 - 5 uczestniczyli w wyjeździe na  przedstawienie teatralne „Alicja w Krainie Czarów” w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Przedstawienie, klasycznej powieści Lewisa Carrolla, było niezwykle barwne i pełne fantazji. Aktorzy wcielający się w postać w magiczny sposób przenoszony przez naszą wyobraźnię zabrali nas do tajemniczego świata Alicji.

    Spektakl muzyczny był pełen humoru, zabawnych dialogów i dynamicznych scen, które wpłynęły na nasze wrażenia. Wyjazd do Miejskiego Domu Kultury był doświadczeniem kulturalnym, które na pewno zostanie nam długo w pamięci.

    A.G.

  • Szkolny Konkurs Recytatorski

    Nowa galeria Szkolny Konkurs Recytatorski została dodana do albumu fotograficznego

    4 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski, który zgromadził 29 uczniów z klas 1-3.

    Uczestnicy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie swoich recytacji, co zaowocowało pięknymi wystąpieniemi. Widzieliśmy nie tylko umiejętności recytatorskie, ale także obserwowaliśmy wrażliwość i determinację każdego uczestnika.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności laureatom którzy zajęli zaszczytne miejsca:

    1 miejsce - Lilianna Świerkot kl.2

    2 miejsce - Oliwier Jarosz kl.1

    3 miejsce Zofia Adamik kl.3

    Chcielibyśmy serdecznie podziękować Radzie Rodziców, która ufundowała nagród książkowych dla uczniów. Dzięki ich hojności mogliśmy uhonorować wszystkich uczestników konkursu za ich udział i. Jest to dla nas ważne, ponieważ wspiera rozwój kultury czytelniczej wśród naszych uczniów.

    Dziękujemy także rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku. Wasza praca i udział są nieocenione.

    Pragniemy bardzo serdecznie podziękować paniom Jolancie Prządce oraz Małgorzacie Szypule za wytrwałą pracę w komisji konkursowej. Wasza wiedza, doświadczenie i profesjonalizm, sprawiło, że uczestnicy czuli się docenieni i zainspirowani. Wasze uwagi zostały uwzględnione przez każdego z nich i na pewno wpłyną na dalszy ich rozwój.

    Wszystkim uczniom dziękujemy za tak liczny udział a laureatom życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursów recytatorskich.

    A.G.

  • Wycieczka do Muzeum Zamkowego w Pszczynie

    W dniu 27 marca 2024 roku uczniowie klas 4-7 wzięli udział w wycieczce do Muzeum Zamkowego w Pszczynie, zorganizowanej w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum".

    W trakcie wizyty, dzieci miały okazję zwiedzić zabytkowe wnętrza zamku pod opieką przewodnika.
    Poznały historię oraz tajemnice tego wyjątkowego miejsca, zgłębiając wspaniałe dziedzictwo kulturowe regionu.

    Po fascynującym zwiedzaniu, uczniowie mieli możliwość wyrażenia swojej kreatywności poprzez wykonanie
    prac plastycznych. Każde dziecko mogło wybrać miejsce, które szczególnie zainspirowało je podczas wizyty
    i przenieść te wrażenia na papier w postaci szkicu.

    W trakcie całego wydarzenia panowała atmosfera radości i zaangażowania. Uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat historii i sztuki, ale także rozwijali swoje umiejętności plastyczne oraz wyobraźnię.

    Wycieczka do Muzeum Zamkowego w Pszczynie była nie tylko okazją do nauki i eksploracji, ale również fantastycznym doświadczeniem artystycznym, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

     

    Grażyna Lampert i Grażyna Gruszka

     

     

     

     

     

  • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa


    Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data 21 marca nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u tych osób  dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). 

    Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z tym zespołem do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej, propagowanie praw  ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. 

    Znakiem rozpoznawczym święta stały się kolorowe skarpetki nie do pary - to symbol niedopasowania genotypowego z jakim żyją osoby z zespołem Downa.

    W naszej szkole również obchodziliśmy to Święto. Klasa 3a wzięła udział w zajęciach dotyczących tego tematu i aktywnie uczestniczyła w tworzeniu szkolnej gazetki.

    Magdalena Schwoch

  • PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

    13 marca miała miejsce wyjątkowa uroczystość - pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki, a to było coś! 🎉📚

    Rozpoczęliśmy przygodę literacką od samego mistrza magicznego pióra - pani Iwony Płachty-Pietrzak i jej niesamowitej książki "Wypożyczalnia skrzydeł". Czy wiecie, że wypożyczalnia skrzydeł to nic innego jak... biblioteka? Tak, tak, w naszej szkole książki są niczym skrzydła, które unoszą nas w świat wyobraźni!

    Dzieci otrzymały nawet swoje własne magiczne piórka, którymi później udekorowaliśmy ogromne, kolorowe skrzydła!

    Ale to nie koniec! Nasi nowi Czytelnicy złożyli ślubowanie, że będą pilnie strzec i pielęgnować swoją miłość do książek. A w zamian za tę obietnicę dostali dyplomy pasowania na czytelnika oraz perełkę literatury pt. "Wnuczka antykwariusza" autorstwa pani Justyny Bednarek. 

    Ale czy to wszystko? Oczywiście, że nie! Uroczystość zbiegła się przypadkiem (albo i nie!) z Dniem Motyla, więc jako miły dodatek wszyscy otrzymali motylkowe zakładki do książek. Bo czyż motyle nie są jak najbardziej pasującymi towarzyszami czytelniczej podróży? 🦋📖💕

    Cóż za dzień pełen emocji, przygód i... oczywiście, książek! Wszystkim nowym Czytelnikom gratulujemy i życzymy wspaniałych literackich odkryć! 📚🚀🌟 Zdjęcia wkrótce w albumie.

  • Dzieci bezpieczne w sieci.

    Dzieci bezpieczne w sieci.

     

    20 lutego dzieci z klasy I, II i III uczestniczyły w ciekawej lekcji w nietypowym miejscu – w kinie. Tematem lekcji było „Czy dzieci są bezpieczne w sieci?”. Wraz z bohaterami fragmentów filmów uczniowie zdobywali wiedzę o ochronie danych osobowych, co jest realizacją programu, w którym bierze udział nasza szkoła -  Twoje Dane Twoja Sprawa

    Na zakończenie dzieci obejrzały film pt. „Co w trawie gra?”

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Witajcie, miłośnicy piękna polskiej mowy! Dzisiaj, 21 lutego, nasza szkoła uczciła Dzień Języka Ojczystego - święto, które wybucha kolorami, kreatywnością i oczywiście, mnóstwem słów!

    Nasi wspaniali uczniowie z wdziękiem oraz szczyptą humoru propagowali ortografię i gramatykę naszego ukochanego języka. Na korytarzach spotkać można barwną paradę: jedni dumnie nosili ubrania okraszone trudnymi wyrazami, które starannie przykleili lub wypisali na swoich ciuchach. Kto by pomyślał, że "rz" i "ż" mogą być tak popularne na modnej bluzie!

    Ale to nie koniec! Niektórzy z naszych śmiałków postanowili przekształcić się w prawdziwe słowne fajerwerki! Czerwony? Nie, dziś jesteśmy różowi jak piękna polska róża! Żółty? Ależ tak, jak słońce na polskim niebie! A...  żeby nie było nudno, niektórzy przybyli w towarzystwie swoich ulubionych maskotek - na przykład żółwi albo z narzędziami pracy czy atrybutami bogów. Nie wspomnę o całej armii królów! Każdy znakomicie reprezentował polskie słowo!

    Tak więc, w dniu dzisiejszym (i nie tylko), cieszmy się pięknem naszej ojczystej mowy! Niech każde zdanie będzie jak arcydzieło, a każde słowo jak klejnot w koronie naszej kultury! Szkoła niech rozbrzmiewa śmiechem, a nauka staje się przyjemnością!

    Wesołego Dnia Języka Ojczystego, Drodzy Uczniowie! Niech literki tańczą na kartach naszych zeszytów, a kropki i przecinki śpiewają w harmonii! Dziękujmy za język polski - najpiękniejszy na świecie! Zapraszamy do fotogalerii.

  • Spotkanie z hobbitem

    W   czwartek, 15 lutego, uczennice i uczniowie klasy V i VI mieli okazję zobaczyć spektakl Hobbit, czyli podróż w nieznane. Główny bohater - Bilbo Baggins  jest im znany z lekcji języka polskiego oraz  filmu z 2012 roku w reżyserii Petera Jacksona. 

    Tym razem  nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć  przygody mieszkańca Pagórka w przedstawieniu aktorów Katolickiego  Teatru Edukacyjnego z Krakowa  w reżyserii  Tomasza Prudela i Moniki Major. W niezwykłej podróży do Samotnej Góry wzięli aktywny udział także kryrzanie, którzy zostali zaproszeni do gromady Thorina i krasnoludów. Największe wrażenie wywarł zagadkowy Gollum.  Czy warto było? Odpowie poetka Joanna Kulmowa:

    A teatr jest po to,

    żeby wszystko było inne niż dotąd.

    Żeby iść do domu w zamyśleniu,

    w zachwycie.

  • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY ,,ZABAWY SZTUKĄ''

    OP-ART

    Kolejne zadanie wykonane! W ramach projektu ogólnopolskiego ,,Zabawy sztuką'' uczniowie klasy 1 stworzyli pierwsze dzieła w op-art. Tematem przewodnim było ,,serce'' .

    Co to znaczy op art?

    Op–art ( ang. optical art), inaczej zwany wizualizmem, to kierunek w sztuce i sztuce użytkowej, którego celem jest oddziaływanie na oko, a nie intelekt czy emocje widza.

    D.S

  • Bal karnawałowy

    Bal karnawałowy

    26 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się wyczekiwany przez młodszych uczniów bal karnawałowy. W szkole pojawiły się wróżki, księżniczki, rycerze, piraci, czarne koty i inne bajkowe postacie. Do wspólnej zabawy poprowadził wszystkich wodzirej, który sprawił, że zabawa była wyśmienita i pełna niezapomnianych wrażeń.

    Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku, a radzie rodziców za zasponsorowanie wodzireja. Zdjęcia w fotoalbumie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kryrach
    ul. Nierad 86
  • 032 212 22 13

Galeria zdjęć