ZSP Kryry

  • Sztuka z pudełka ....po butach!

    Kolejne zadanie wykonane! W ramach realizacji Ogólnopolskiego projektu ,,Zabawy sztuką'', klasa 1 malowała....kulkami. Turlanie kulkami w zamkniętym pudełku z farbami to super zabawa ( widząc radosne twarze uczniów), która zakończyła się stworzeniem pięknego obrazu. ,,Tańczące'' kulki w pudełku pozostawiły piękne ślady. Efekty tej pracy można zobaczyć w albumie fotorgraficznym. Serdecznie zapraszamy. W.K i D.S

  • Dzień Tabliczki Mnożenia

    Dzień Tabliczki Mnożenia

    W dniu 20.11.2023  społeczność uczniowska oraz pracownicy szkoły  połączyli siły, aby celebrować Dzień Tabliczki Mnożenia. To wyjątkowe wydarzenie, skupione jest na promowaniu zainteresowania matematyką wśród uczniów i pracowników szkoły.

    Rano rozpoczęliśmy od entuzjastycznego przeprowadzenia testu tabliczki mnożenia wśród uczniów i pracowników. To był doskonały sposób na ocenę umiejętności matematycznych i zachęcenie do zdobywania wiedzy w sposób przyjemny i interaktywny.

    Po zakończeniu testu, korytarz zamienił się w  pole do gry z tabliczką mnożenia. Uczniowie włączyli się w rywalizację, biorąc udział w różnorodnych grach, które nie tylko rozwijały umiejętności matematyczne, ale również przyniosły mnóstwo radości.

    Nasze wydarzenie nie tylko zwiększyło zainteresowanie matematyką, ale również stworzyło atmosferę kreatywności i ułatwiło społeczności szkolnej spojrzenie na matematykę z nowej perspektywy.

     

  • RESPEKTUJ

     Wiara w pięść zabija szacunek dla intelektu, uczucia człowieka, otępia i rozjątrza” (Janusz Korczak)

    Kto? - uczniowie klasy IV i VII a

    Co? - rozpoczęli realizację projektu RESPEKTUJ 

    Kiedy? - każda minuta, każdy dzień, każdy tydzień - cały rok 

    Po co? - ,,Wspólnie zmieniajmy naszą szkołę! Przeciwstawmy się wszelkim formom przemocy i dyskryminacji. Budujmy relacje pełne empatii, szacunku i zrozumienia!”

    #https://respektuj.pl/

    Twarzą kampanii jest m.in. pan Marek Michalak, którego niedawno gościliśmy w naszej szkole. 

  • I MIEJSCE DLA OLI W POWIATOWYM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA 2023

    21 listopada nasze uczennice: Marlena Biolik z kl. 4, Natalia Gołek z kl. 6 oraz Faustyna Goraus i Aleksandra Matejaszczyk z kl. 7A wzięły udział w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania zorganizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie. Uczestnicy konkursu prezentowali poezję Wisławy Szymborskiej (klasy 4-6) oraz fragmenty monologów z dramatów Aleksandra Fredry (klasy 7-8). Wszystkie uczennice zaprezentowały się wspaniale, a Ola Matejaszczyk uzyskała I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Decyzja jury była jednogłośna. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

  • Emotkowe Pożeracze Smutków - IV edycja

    Pragniemy oficjalnie ogłosić, że Nasza Szkoła przystąpiła do IV edycji ogólnopolskiego projektu Emotkowe Pożeracze Smutków.

    Projekt Emotkowe Pożeracze Smutków swoje korzenie ma w Pielgrzymowicach, kiedy to 10 lat temu powstały pierwsze szmaciane stworki, które z roku na rok powoli przybierały formę pocieszaczy w postaci Pożeraczy Smutków. Po zrealizowaniu projektu społecznego w Pielgrzymowicach pandemia stworzyła nową możliwość wyjścia poza mury szkoły i społeczność lokalną. 

    Obecnie to ogólnopolski projekt społeczny, który realizowany jest przez cały rok szkolny zgodnie z potrzebami szkoły i grup projektowych.  Działania zaczynają się w październiku, a kończą w czerwcu. To już czwarta edycja. 

    Do tej pory w ogólnopolskim szyciu wzięło udział ponad 250 szkół z całej Polski. Szyją nie tylko szkoły, ale też biblioteki, domy kultury, świetlice i młodzieżowe  zakłady karne. Szyto już dla WOŚP, dla Ukrainy, dla różnych instytucji i szyje się nadal, bo zawsze znajdą się ludzie, którzy potrzebują wsparcia, gestu solidarności, uśmiechu. 

    W roku szkolnym 2022/2023 hasło przewodnie brzmiało WSPIERAMY PSYCHIATRIĘ DZIECIĘCĄ. W nadchodzącej czwartej edycji w roku szkolnym 2023/2024 nadal wspierane będzie zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, tym bardziej, że projekt jest działaniem o charakterze profilaktycznym i dobrostanowym. 

    Nasze uczennice z klasy 5: Patrycja, Natalia i Wiktoria, które lubią szyć, postanowiły wraz ze swoim opiekunem - Panem Piotrem, przystąpić do tego projektu. W czwartek nasza szkoła została oklejona odpowiednimi plakatami, żeby nagłośnić naszą akcję. Pragniemy podziękować rodzicom, którzy już dostarczyli materiały niezbędne do naszych działań. Pierwsze efekty można zobaczyć w galerii Emotkowe Pożeracze Smutków - IV edycja 

  • Scottie Go Edu

    Dzięki współpracy Pana Piotra z firmą Moje Bambino nasi uczniowie na zajęciach kreatywnych oraz na świetlicy mogą skorzystać z gry edukacyjnej Scottie Go Edu. Jest to gra z interaktywnym kursem programowania - bardzo prosta w obsłudze. Polega na odpowiednim ułożeniu klocków z komendami, które po zeskanowaniu, przy użyciu kamery, tabletu bądź smartfonu są poleceniem wykonywanym przez Scottiego. Więcej o grze można przeczytać na stronie producenta. Kilka zdjęć w naszej galerii

     

  • TWOJE DANE TWOJA SPRAWA

     Informacje o programie znajdują się w zakładce TDTS

  • Międzynarodowy Dzień Tolerancji - 16 listopada

    16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych. Tego dnia warto zastanowić się nad własną postawą w odniesieniu do ludzi, którzy nas otaczają.

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji w naszej szkole został  zorganizowany konkurs na PLAKAT dotyczący tolerancji, którego celem było zwrócenie uwagi uczniom na to jakie cechy są przejawami tolerancji wobec drugiego człowieka. 

    Wyniki konkursu:

    1 miejsce: Jagoda Paździor kl. VI

    2 miejsce: Lena Klapsia kl. IV

    3 miejsce: Amanda Filipowski kl. III

     

    Wyróżnienia: Oskar Zimnol kl II, Filip Matyjaszczyk kl II, Szymon Grzywiński kl II.

     

    Serdecznie dziękuję za wszystkie prace i za trud włożony w ich wykonanie.

    Magdalena Schwoch

  • Jesień na świetlicy

    Świetlica - świat wypoczynku, zabawy, nauki i twórczości... 

    Zajęcia świetlicowe rozpoczęły się razem z początkiem roku szkolnego 2023/2024. Wrzesień upłynął na wzajemnym poznawaniu się, ustalaniu zasad przebywania na świetlicy (Kontrakt Świetlicowy), przypomnieniu zasad bezpiecznego poruszania się po szkole i w drodze do szkoły.

    To czas odkrywania tego, co dzieje się jesienią w przyrodzie i dbania o nią. Podczas zajęć świetlicowych nasi uczniowie wykonują ciekawe prace plastyczne. Na zdjęciach przedstawiamy jesienne dekoracje. Świetlica to nie tylko czas zabawy ale również i nauki. Chętni uczniowie mogą odrobić prace domowe pod okiem opiekuna.

     

  • PODSUMOWANIE "PROJEKTU FREDRO"

    W ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie upamiętniającym  230 rocznicę urodzin polskiego komediopisarza, pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich - Aleksandra Fredry. I tak klasy młodsze zrealizowały projekt "Mój przyjaciel" po przeczytaniu bajki "Paweł i Gaweł". Klasa I stworzyła  SŁONECZKO PRZYJAŹNI, klasa 2 DRZEWKO PRZYJAŹNI, a klasa 3 DEKALOG PRZYJAŹNI. Uczniowie mogli sobie również zrobić pamiątkowe zdjęcia na ŁAWECZCE PRZYJAŹNI. Klasa 4 zrealizowała projekt matematyczny, który polegał na wyliczeniu, np. ile lat miał A. Fredro, gdy urodził się A. Mickiewicz, klasy 5 i 6 wykonały projekt gabinetu Fredry, a klasa 6 dodatkowo wykonała plakat po omówieniu bajki "Koguty". Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym - wykonanie ilustracji do wybranej bajki A. Fredry. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs "10 pytań z Fredry". Przez 10 dni na tablicy pojawiały się pytania dotyczące życia i twórczości poety. Odpowiedzi do pytań można było znaleźć na gazetce. Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie, a Radzie Rodziców za słodkie upominki. Tutaj FOTORELACJA.

  • PROJEKT KLASY 1

                                                     DAR KREATYWNOŚCI !

    Kreatywność odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu, pomaga bowiem rozwiązywać problemy oraz pozwala na myślenie otwarte, abstrakcyjne. Ponadto sprawia, że stajemy się bardziej pewni siebie. Dlatego tak ważne jest, by uczyć jej już we wczesnym dzieciństwie. Myślenie kreatywne jest dziś potrzebną umiejętnością. 

      W ramach projektu ,, Zabawy sztuką'' uczniowie klasy 1  zaprosili panią Dyrektor, Agnieszkę Ciwis, która obserwując konstrukcje uczniów ( wykonane z ciecierzycy i wykałaczek)wyjaśniła,jakie bryły geometryczne powstały, min :ostrosłupy kwadratowe, graniastosłupy prostokątne, trójkątne. Świat brył matematycznych okazał się interesującym tematem dla tak młodych ludzi. Zapraszamy do albumu fotograficznego. D.S i W.K

  • 11 XI Narodowe Święto Niepodległości

    W tym tygodniu nasza ,,zielona" szkoła zamieniała się w biało - czerwoną.  Przyczyną było świętowanie 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy IV przedstawili fakty historyczne nawiązujące do wytrwałej walki (trwała ona 123 lata) naszych przodków o niepodległość. Ochotnicy z klas V - VII udowodnili swoją wiedzę historyczną oraz muzyczną, rozwiązując testy. Laur zwycięstwa trafił do Oli i Malwiny  oraz Michała i Szymona. Wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania dziękujemy za dowód partiotyzmu - od odświętnego stroju, przez kotyliony, uważne uczestnictwo w programie Dźwięki wolności, do uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, czym aktywnie włączyliśmy się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu. W albumie - fotorelacja. 

  • Spotkanie autorskie z Panem Markiem Michalakiem

    Dzisiaj, 9 listopada, gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa. Był nim Pan Marek Michalak - były Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018, pedagog, działacz społeczny i literat - autor książek: Opowieści o tym, co w życiu ważne", "Opowieści o tym, co daje moc" oraz "Opowieści o prawach dziecka", a także ... Kawaler Orderu Uśmiechu. Spotkanie odbyło się w związku z realizacją zadań w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa we współpracy z Księgarnią Tuliszków oraz Radą Rodziców i biblioteką. Nasz gość  rozmawiał z uczniami o tym,  co jest dla nich ważne, co to jest prawo i jakie młodzi ludzie mają prawa. Czytał też fragment książki "Co jest w życiu ważne" oraz odpowiadał na pytania uczniów, także te prywatne. Była też okazja, aby dowiedzieć się, kto otrzymuje Order Uśmiechu, co się z tym wiąże oraz mogliśmy zobaczyć, jak to odznaczenie wygląda w rzeczywistości. Niewątpliwie ważnym momentem spotkania była możliwość uzyskania autografu gościa, a szczęśliwi posiadacze książek mogli pochwalić się autorską dedykację.Zdjęcia TUTAJ

  • Nożycami malowane – ostatnie arcydzieła Henriego Matisse’a

    W dniu dzisiejszym klasa 1 wzięła udział w warsztatach plastycznych związanych z udziałem w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką". Uczniowie poznali francuskiego malarza Henri'ego Matisse'a i jego słynne wycinanki, które tworzył pod koniec swojego życia.  Zapraszam na wystawę dzieł młodych artystów w albumie fotograficznym.D.S

  • DZIEŁO SZTUKI NA TALERZU !

    Mówi się, że zaczynamy smakować danie, zanim jeszcze przystąpimy do jedzenia. Trudno się nie zgodzić; na udane doświadczenie składają się przecież wrażenia rejestrowane przez wszystkie zmysły. W pierwszej kolejności, zapach potrawy przekłada się na to, czy będzie ona dla nas atrakcyjna także w smaku, jednak nie można zapominać o równie ważnych doświadczeniach wizualnych. To właśnie sprawdziła klasa 1 na zajęciach realizujących projekt ,, Zabawy Sztuką''. Było pięknie, było pysznie i radośnie. Mamy nadzieję,że kompozycje uczniów staną się inspiracją . Smacznego!

    Zapraszam serdecznie do albumu fotograficznego.

    D.S i W.K

  • WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

    Na szkolnym korytarzu spotkała się księżniczka, czarownica, kowboj, myszka Miki z tygryskiem i wiele innych postaci. A dlaczego ?

    5 listopada obchodzimy nietypowe święto – to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To okazja, by celebrować i świętować ulubione postacie z klasycznych bajek Disneya i innych popularnych filmów i książek dla dzieci. To inicjatywa, która promuje czytanie, kreatywność, gwarantuje rozrywkę, a jednocześnie przywraca wspomnienia z dzieciństwa.

    Zapraszamy do albumu fotograficznego.

    D.S

    A.G.

  • Pola Nadziei

    Pola Nadziei

    W październiku nasza szkoła wzięła udział  w akcji charytatywnej POLA NADZIEI -w ramach wieloletniej współpracy z Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.  

    Symbolem kampanii POLA NADZIEI  jest żonkil - żółty kwiat nadziei - wyraz solidarności z osobami nieuleczalnie chorymi na raka. Żonkilowe pola mają przypomnieć, że życie ziemskie nieuleczalnie chorych - choć już krótkie - jest życiem w pełni, tak jak każdego innego. To nadzieja, że zarówno chorzy, jak i my, potrafimy to dostrzec i zrozumieć. Nadzieja na to, że w tych trudnych chwilach życia chorzy nie będą sami. Taki jest cel przyświecający powstającym na całym świecie hospicjom. Dostrzec wartość życia ludzkiego w każdym, szczególnie w chorych zbliżających się do kresu swych dni.Społeczność szkolna aktywnie włączyła się  do akcji, kupując cebulki żonkili i sadząc je w swoich ogrodach..W ramach kampanii udało się zebrać 247,71 zł, które zostały przekazane na rzecz hospicjum.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do akcji.

  • Projekt edukacyjny „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”

    Projekt edukacyjny „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”

    W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 6 biorą udział w projekcie edukacyjnym Fundacji
    Uniwersytet Dzieci. Temat projektu: „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”

    Jak pomóc uczniom w odniesieniu życiowego sukcesu? Wspierając rozwój ich kompetencji
    społeczno-emocjonalnych! 
    Podczas lekcji uczniowie będą działać zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. Popracują nad
    asertywną i konstruktywną komunikacją, a także wezmą udział w ćwiczeniach pomagających w
    regulacji emocji.
    Dzięki projektowi uczniowie nauczą się lepiej rozumieć siebie oraz innych. Wzmocnią poczucie
    własnej wartości, a także uważność. Rozwiną umiejętność komunikacji oraz nawiązywania i
    utrzymywania pozytywnych relacji.
    Opiekunowie projektu:
    Magdalena Schwoch
    Małgorzata Szypuła
    Ewa Dziadek

  • Pamiętamy o tych, co polegli w obronie naszej ojczyzny.

    Nowa galeria Pamiętamy o tych, co polegli w obronie naszej ojczyzny. została dodana do albumu fotograficznego.

    A.G.

  • Dzień Dyni

    Nowa galeria Dzień Dyni została dodana do albumu fotograficznego

    31 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni. Kolorem przewodnim był oczywiście pomarańczowy i w te barwy przyszliśmy ubrani.  Dynia królowała nie tylko na szkolnych korytarzach, ale również na lekcjach i zajęciach plastycznych. Zapraszamy do albumu fotograficznego na fotorelację.

    A.G.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kryrach
    ul. Nierad 86
  • 032 212 22 13

Galeria zdjęć