ZSP Kryry

  • 24 kwietnia klasy VII i VI miały okazję wyjechać do parku trampolin w Radlinie.

    Był to już drugi wyjazd klasy VII  do FlyParku. Po przyjeździe w pierwszej kolejności uczniowie zapoznali się z regulaminem FlyParku oraz zasadami bezpiecznego korzystania z przyrządów. Po przeprowadzonej pod  okiem instruktorów rozgrzewce, mogli ćwiczyć skoki, podskoki, salta i przewroty. Zajęcia odbywały się pod opieką profesjonalnych trenerów.Przeszkody o różnej wysokości oraz wielkości przystosowane dla bardziej i mniej zaawansowanych służyły do wspaniałej zabawy z przyjaciółmi, pełnej rywalizacji i zmagań.                         Każdy znalazł coś dla siebie!

  • MISTRZ ORTOGRAFII ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ MIESZKA W KRYRACH

    MISTRZ ORTOGRAFII ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ MIESZKA W KRYRACH

    24 kwietnia nasza uczennica Aleksandra Sinka wzięła udział w powiatowym konkursie o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pszczyńskiej, który odbył się w Goczałkowicach-Zdroju. Ola musiała zmierzyć się między innymi z chimeryczną Genią, pół-Niemcem Wilhelmem, bakłażanem oraz minideserem z muffinką na przecierze z dyni. Uff! Okazało się, że dla Oli była to bułka z masłem. Pokonawszy trzynastu uczestników, zdobyła zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pszczyńskiej. Gratulacje dla Oli!

  • Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

    Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

    Przed świętami wielkanocnymi  podsumowaliśmy zbiórkę  zepsutego sprzętu elektrycznego i baterii w naszej szkole. Akcja została zorganizowana przez Spółdzielnię Uczniowską.

    ZEBRALIŚMY  - prawie  tonę   -  a dokładnie  920 kg  zużytego sprzętu

    ( m.in. lodówkę, pralki, kilkanaście telewizorów, odkurzacze itp)  oraz  ponad 130 kg baterii.

    Dla uczniów biorących udział w zbiórce przygotowano słodkie niespodzianki.

    Wszystkim, którym leży na sercu los środowiska -dziękujemy! 

                                                                                                                         

                                                                                     

                                                                                                       

                                                               

  • Wielkanocne tradycje

    Przed nami Święta Wielkanocne, chwila wytchnienia od nauki. Na apelu szkolnym uczniowie klasy IV przypomnieli najważniejsze świąteczne tradycje. Wspominali więc o zwyczajach  wciąż żywych i tych już zapomnianych: wieszaniu śledzia, chodzeniu z Judaszem, malowaniu jajek (o róznych sposobach przygotowania pisanek, kraszanek czy oklejanek). Zwrócili uwagę na doniosłość tych świąt, a co najważniejsze, że czas ten spędzą z rodziną. Było słowo, był obraz i nie zabrakło też śpiewu w wykonaniu uczniów klasy IV oraz szkolnego chórku (tym razem swe siły połączyli wychowankowie klasy V oraz III, w roli dyrygenta zadebiutowała Michasia). yes

  • Jeden z dziesięciu z Pitagorasem

    Jeden z dziesięciu z Pitagorasem
    14.03.2018

    14 marca obchodzone jest święto liczby Pi. Z tej okazji klasa druga gimnazjum, w ramach projektu, zorganizowała teleturniejpt. ,,Jeden z dziesięciu z Pitagorasem. Uczniowie z różnych klas wzięli czynny udział w apelu, odpowiadając w trzech rundach, na pytania przygotowane przez drugoklasistów. Do finału przeszło trzech matematycznych geniuszy: Oliwia Skaźnik, Aleksandra Sinka (obie dziewczyny z klasy VII) oraz Patryk Gruszczyk z klasy IV. Po zaciętej walce, zwyciężczynią konkursu została Oliwia. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Podczas trwania teleturnieju mogliśmy podziwiać zaangażowanie nie tylko uczestników, ale także wszystkich uczniów i nauczycieli, za co bardzo serdecznie dziękujemy, a finalistom gratulujemy! Serdeczne podziękowania dla sponsorów nagród.
     

  • WIOSENNIE I KOLOROWO

    WIOSENNIE    i   KOLOROWO...

    - a gdzie?  - w  naszej szkole

    - a kiedy? – 21 marca

    - a dlaczego? – witaliśmy wiosnę ;)

    Samorząd   Uczniowski przygotował  apel  połączony z rywalizacją, która uczy  współpracy, tolerancji i szacunku do przeciwnika. Oprócz śpiewu był także:

    -  pokaz mody – Panią Wiosną została Sara Latanik, a na podium znalazły się także Dominika Paździor oraz Zuzanna Lapczyk,

    - kolorowe klasy  - wyróżniała się żółta klasa 3a SP oraz czerwona kl. IV ,

    - test przygotowania do wiosny – drużyna Żab walczyła z Bocianami .

    W repertuarze każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ale najważniejsza była dobra zabawa!

  • Klasa VII na Wydziale Biznesu,Finansów i Administracji w Rybniku.

    19 marca uczniowie klasy VII mogli  wczuć się  w rolę studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku - wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Wydział Biznesu,Finansów i Administracji. 

     Odbyły się dwa moduły warsztatów
    - "Ile naprawdę kosztuje kredyt i pożyczka?"- które poprowadził  Dziekan Wydziału  dr inż. Tomasz Zieliński
        oraz "Więcej czy mniej zapasu? Oto jest pytanie!" - starał się uzyskać odpowiedź na to pytanie dr Piotr Hanus.

     

  • Szkolny Konkurs Recytatorski
    14.03.2018

    W Szkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 14 marca 2018 roku, wzięło udział aż trzydziestu pięciu uczniów z klas I-III. Uczestnicy przygotowali teksty swoich ulubionych i znanych poetów literatury dziecięcej m.in. Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow i wielu innych.

    Komisja oceniająca w składzie: p. Jolanta Prządka, p. Agnieszka Spyra, p. Karolina Stania, oceniała interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, jaki zaprezentowali mali recytatorzy.

     

    Po podliczeniu wszystkich punktów jury podjęło ostateczną decyzję i wyłoniło zwycięzców:
    I MIEJSCE:     Daria Stanisz kl.3b
    II MIEJSCE:    Martyna Skrzypczyk kl.3a
    III MIEJSCE:   Marta Basta kl.3a
                         

    Przyznano także wyróżnienia:

    Malwina Srzypczyk kl.1a

    Emilia Sikora kl.1b

    Olga Kosińska kl.3a

    Daria Sojka kl.3b


    Przyznać należy, iż poziom konkursu był wysoki, a wszyscy uczniowie pokazali swoje aktorskie umiejętności z jak najlepszej strony.
    Uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi oraz wielkich umiejętności aktorskich! 

    Zwycięzcom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki na Gminnym Konkursie Recytatorskim!

  • Zawody Gminne Piłki Siatkowej chłopaków

    Zawody Gminne Piłki Siatkowej chłopaków
    13.03.2018

    W dniu dzisiejszym w szkole podstawowej w Kobielicach odbyły się zawody mini piłki siatkowej chłopców. Po bardzo wyrównanej walce udało się wywalczyc pierwsze miejsce w gminie....Brawaaa dla chłopaków: Marcin Gruszka, Piotrek Gruszka, Michał Kozber, Bartek Beer, Kuba Pażdzior, Michał Paszkowski, Bartek Folek, Maksymilian Piszczek, Mikołaj Musiolik, Bartek Sajdok. Trzymajmy kciuki za nich na jutrzejszych zawodach powiatowych.

  • Być kobietą, być kobietą ...

    Być kobietą, być kobietą ...

    Jak czytamy w Wikipedii:

    ,,Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie MATRONALIA. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane   z początkiem nowego roku, macierzyństwem  i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia”

    Tradycyjnie 8 marca w naszej szkole chłopcy zorganizowali apel dla wszystkich dziewczyn,  z każdej klasy wyłoniono     2 reprezentantki i  drużyny rywalizowały w 4 konkurencjach:

    - Jaka to melodia? – polegała na  uzupełnianiu tekstu znanych piosenek;

    - Twoja twarz wygląda znajomo – dziewczyny musiały rozpoznać  twarze znanych ze świata sportu i mediów kobiet;

    - Prasowanie i wszystko staje się proste – zwłaszcza wyprasowana męska koszula ;)

    - Nowe oblicze jajka - konkurencja kulinarna.

    Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze nad czym czuwało niezależne Jury :)

    Wszystkim Dziewczynom oraz Paniom  życzymy, aby Dzień Kobiet trwał przez cały rok :)  o co zadbają oczywiście wszyscy mężczyźni naszej szkoły  (ci najmniejsi i ci trochę starsi)heart

  • Master szef jest wśród nas!

    Master szef jest wśród nas!
    07.03.2018

    Master szef jest wśród nas!  pod takim hasłem odbył się nasz Klasowy Konkurs Kulinarny w kategorii "Ulubiony deser". Zwyciężcą konkursu został Konrad Wituła, który zachwycił nas nie tylko niepowtarzalnym smakiem ale i wyglądem deserusurprise. Ex aequo drugie miejsce otrzymały Daria Stanisz za wielowarstwową smakową kompozycję oraz Aleksandra Gołek za oryginalne jadalne naczyniewink. Wszystkie desery były przepyszne, nasze kubki smakowe dzisiaj oszalały ze szczęścia. smiley Mamy naprawdę utalentowane dzieci, kto wie może już wkrótce zobaczymy ich w popularnym programie kulinarnym? Życzymy im tego z całego serca.

  • ,,Cudowny chłopak"

         Jeżeli każdy na tej sali przyjmie zasadę, że zawsze i wszędzie będzie się starał postępować ciut lepiej niż trzeba, to nasz świat rzeczywiście stanie się lepszym miejscem.

    W poniedziałek uczniowie klas IV – VI  mieli okazję zobaczyć film pt . Cudowny chłopak”   - historia ucznia klasy V ze zdeformowaną twarzą, który po raz pierwszy udaje się do szkoły. Rozpoczyna się – nie tylko dla niego – prawdziwy egzamin z życia. Polecam film, ale także zachęcam do lektury  książki R.J. Palacio „Cudowny chłopak”!

    Moim zdaniem powinna istnieć zasada, że każdy człowiek przynajmniej raz w życiu dostaje owację na stojąco.

  • Bal karnawałowy

    Bal karnawałowy
    24.01.2018


    W dniu dzisiejszym w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce. Animatorki z "Mega Frajdy" uatrakcyjniły dzieciom bal zabawami integracyjnymi. Taka zabawa odbywa się w naszym szkole co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia, które zostaną w naszej pamięci na długie lata.

    Dziękujemy mamom za przygotowanie słodkiego poczęstunku. Dzięki hojności kochanych Babć i Dziadków oraz wsparciu Rady Rodziców mogliśmy zasponsorować dzieciom atrakcje przygotowane przez animatorki.

    Zdjęcia można zobaczyć w albumie fotograficznym.                                                                                     G.A.

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka
    23.01.2018

    Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto w naszej szkole od wielu lat. Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Na wstępie pani dyrektor – Anna Antończyk przywitała wszystkich ciepłymi słowami, zaprosiła do wysłuchania życzeń oraz wyrazów miłości i wdzięczności w postaci programu artystycznego, oraz wierszy i piosenek skierowanych do kochanych Babć i Dziadków i oddała głos dzieciom.

    Na początku programu dzieci z klas pierwszych zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, przedstawiając teatrzyk pt; "Malwinka szuka przyjaciela". Następnie klasy trzecie przedstawiły program telewizyjny, w którym  pojawiła się "Familiada",  "Z kamerą wśród zwierząt" oraz "Kawa czy herbata".

    Nie obyło się bez braw, uśmiechów oraz ukradkiem ocieranych łez. Część artystyczna zakończyła się odśpiewaniem tradycyjnego 100 lat, wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych samodzielnie przez ich wnuczęta, poprzez które chciały wyrazić wdzięczność i podziękować Babciom i Dziadkom za obecność w ich życiu oraz za to, że je kochają i wspierają.

    Na koniec wszyscy goście zostali zaproszeni do wspólnego stołu na słodki poczęstunek przygotowany przez wspaniałe mamy i niezastąpionych tatusiów. Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.

                                                                                                                                                                                                                 G.A.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

     

     

  • 73. rocznica Marszu Śmierci

    ,, Wskutek ponoszonych klęsk na froncie Niemcy przystąpili do zacierania śladów i niszczenia dowodów zbrodni dokonanych w KL Auschwitz-Birkenau. Od 17 do 21 stycznia 1945 r. wyprowadzono z obozu 58 tys. więźniów w pieszych kolumnach ewakuacyjnych. Główne trasy wiodły do Wodzisławia Śląskiego i Gliwic, gdzie wiele kolumn przeformowano w transporty kolejowe. Jedna z tras o długości 63 km wiodła z Oświęcimia do Wodzisławia przez miejscowości ziemi pszczyńskiej. Wg szacunków w pieszych kolumnach ewakuacyjnych zginęło nawet 15 tys. osób - z przemęczenia, wyziębienia lub od strzałów w tył głowy oddanych przez esesmanów. Trasy ewakuacyjne nazwano "Marszami Śmierci", bo usłane zostały zwłokami więźniów zastrzelonych oraz zmarłych z wycieńczenia lub przemarznięcia.

    Centralne obchody 73. rocznicy marszu odbyły się w Pszczynie, przy pamiątkowej tablicy przy ul. Bogedaina. Samorządowcy, przedstawiciele straży, instytucji, organizacji oraz uczniowie pszczyńskich szkół złożyli kwiaty i znicze pod tablicą. "

    więcej na...

  • Fotorelacja z klasy IV
    18.01.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Fotorelacja z klasy IV .

  • Edukacja medialna klasy IV i V

    Edukacja medialna klasy IV i V

    Dzisiaj uczniowie klasy IV i V mieli okazję uczestniczyć po raz pierwszy (mamy nadzieję, że nie po raz ostatni) w ,,Lekcji w kinie". Spotkanie rozpoczęło się od przeanalizowania efektów specjalnych   stosowanych w filmach. Za efektownymi scenami, które zapierają dech w piersiach widzom, kryje się praca wielu ludzi oraz komputery!

    Potem poznaliśmy  wzruszającą historię chłopca, by ponownie przekonać sie, że miłość jest najważniejszą wartością w życiu - potrafi dokonać cudu! Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu ,,Za niebieskimi drzwiami."

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kryrach
    ul. Nierad 86
  • 032 212 22 13

Galeria zdjęć