ZSP Kryry

  • Wigilijka w klasie 3b
    28.12.2017

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilijka w klasie 3b.

  • Liga Mądrych Głów
    28.12.2017

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Liga Mądrych Głów.

  • Jest taki dzień - bardzo ciepły, choć grudniowy...

    Jest taki dzień - bardzo ciepły, choć grudniowy...

     Już od paru dni w naszej szkole można było odczuć niezwykłą atmosferę. Każdy oczekiwał na cud!  I tak się właśnie stało 22 grudnia.

    Uśmiechy na twarzach, prezenty pod pachą, elegancki strój i sale, które tego dnia zmieniły się w magiczne miejsca.

    Jednak całości dopełniły jasełka przygotowane przez panią Jolantę Prządkę i uczniów klasy III a. TEATR CIENI przedstawiony na sali gimnastycznej (dla całej społeczności: od przedszkolaków po gimnazjalistów) z całą pewnością zasługuje na słowa uznania, a najlepszym dowodem – owacja na stojąco!!!

    W czasie jasełek swój taniec śnieżynek przedstawiły uczennice klasy V (You can dance - pani Donaty Dziech ;)), a utalentowane muzycznie dzieci – zagrały dla nas koncert kolęd!

  • Szkolne laboratorium.

    Szkolne laboratorium.

            "Mogę zapomnieć, o czym usłyszałem,
             albo zachować w pamięci to, co zobaczyłem.
                               To, co zrobiłem, mogę zrozumieć."

                                              Stare chińskie przysłowie

      Od września uczniowie klasy VII wraz z uczniami gimnazjum mają możliwość uczestniczenia w zajęciach kółka chemicznego, które działa w ramach projektu  LIGA MĄDRYCH GŁÓW. 

      Zajęcia dały  możliwość uczenia się tego przedmiotu   -   nie tylko z książek.  Uczestnicy kółka przekonali się, że dzięki  samodzielnie przeprowadzonym doświadczeniom można dowiedzieć się, jak i nauczyć wielu  fascynujących rzeczy.   Doświadczenia chemiczne niekoniecznie muszą być wykonywane w naukowym laboratorium a każdy z nas, często nieświadomie, jest ich wykonawcą.

               I  ty możesz zajrzeć  do królestwa chemii   

                  - zdjęcia  z zajęć  znajdziesz w albumie . 

  • Mikołaj z Mikołajem - spotkanie ,,na szczycie" ;)

    Tradycji stała się zadość i Mikołaj z pomocnikami odwiedził naszych uczniów. Były prezenty, ale nie zabrakło też podekscytowania, łez, strachu ;) Od rana wszyscy nerwowo nasłuchiwali rozlegającyh się  ze wszystkich stron magicznych dzwoneczków. I  prezentów doczekali się wszyscy - ci najmłodsi i ci trochę starsi.

    Ps. Ku przestodze - węgla też nie zabrakło ;)

  • Komputerowy Ćpun

    Komputerowy Ćpun

    Dzisiaj uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z panem KRZYSZTOFEM PIERSĄ z autorem książki Komputerowy Ćpun. Jest to poradnik dla osób uzależnionych od gier komputerowych. Często słyszymy sprzeczne komunikaty – młodzi ludzie nie widzą problemu w ciągłym ,,przesiadywaniu” przed komputerem, smartfonem, tabletem…, a rodzice są zaniepokojeni  alienacją swych dzieci. Pan Krzysztof ukazuje cienką linię pomiędzy pasją  i uzależnieniem. I tym razem także ważny jest UMIAR!  (Zdjęcia w galerii)

  • 11 listopada

    11 listopada

    Szkoła Nie tylko uczy, ale także wychowuje –śwIadomych Polaków i Europejczyków. Dlatego w listoPadzie nie mogło zabraknąć apelu z okazji 99 rocznicy oDzyskania niepodLegłości. WydarzEnia te przypomnieli nam  uczniowie klasy 3b Gimnazjum, a najstarsze klasy odśpiewaŁy pieśni patriOtyczne związane z walką Polaków o wolny kraj. WolnoŚć udało się wywalczyĆ, ale naszym obowiązkiem jest pamięć o dramatycznej drodze rodaków od 24 października 1795 roku do 11 listopada 1918.

    Aby człowiek wiedział dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci (N. Davies)

  • NAUKOBUS w Kryrach ;)

    Do tej pory to nasi uczniowie wyjeżdżali do Warszawy, aby zwiedzić stolicę. Tym razem było jednak inaczej:  9 i 10 listopada Warszawa zawitała do Kryr  w skromne progi naszej szkoły. A jak do tego doszło?

    W szkole od 2016 działa Klub Młodego Odkrywcy „ale Eksperyment”, którego działalność koordynuje CN Kopernik.       W ramach działalności w KMO Pan Piotr Knapek zgłosił naszą szkołę do projektu „Naukobus” realizowanego wspólnie przez MNiSW oraz CN Kopernik.

    Doceniając zaangażowanie i kreatywność młodych odkrywców, pracownicy Centrum Nauki Kopernik odwiedzili naszą szkołę z objazdową wystawą Umysł przyłapany. Na pierwszy ogień poszli nauczyciele, którym nie zabrakło odwagi zmierzyć się z eksponatami na wstępnym szkoleniu.

    A kolejne dwa dni to już spotkania m. in . z parzydełkiem, polowaniem na kropki, hulaj nogą…. Emocji było sporo, a jeszcze więcej gości. Nie zabrakło władz gminy, uczniów  z sąsiadujących szkół i dorosłych mieszkańców, Ciekawość mieszła się z niepewnością, a nie raz z  lękiem, ale najważniejsze były pozytywne opinie odwiedzających!

    Dodatkową atrakcją była prezentacja poduszkowca, który został zrealizowany w ramach konkursu grantowego Konstruktorzy Marzeń. Przebieg budowy oraz instrukcję można zobaczyć tutaj. Warto zaznaczyć, że film zmontował Szymon Czysz z 3a.

    Działalność kryrskiego KMO ale Eksperyment można śledzić na YouTubie oraz Facebooku.

    Na zajęcia w ramach KMO ale Ekperyment zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą nauki doświadczać,              chcą z nauką eksperymentować.

  • Ewaluacja naszego przedszkola

    Ewaluacja naszego przedszkola

    Uprzejmie informujemy uczniów, Rodziców, nauczycieli, przyjaciół i wszystkich zainteresowanych, że w dniach 22 i 27 listopada nasze przedszkole będzie gościć wizytatorów - ewaluatorów Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Bielsku Białej. Panie  Bożena Walaszczyk i Bernadeta Piestrak będą dokonywały ewaluacji, czyli zbadają wartość naszego przedszkola. 

     

    Kilka słów o ewaluacji:

    "Ewaluacji zewnętrznej danej placówki dokonuje zespół wizytatorów. Całe badanie trwa kilka tygodni i dzieli się na trzy etapy. W pierwszym wizytatorzy ds. ewaluacji ustalają, w porozumieniu z dyrektorem szkoły, harmonogram badania, dostosowując go do planu lekcji. Zapoznają się z dokumentami dostarczonymi przez dyrekcję, ale też np. ze stroną www czy innymi materiałami informacyjnymi dotyczącymi danej placówki. Wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej danych pomocnych w opracowaniu pytań, które będą zadawane w trakcie badania. W badaniu ewaluacyjnym bierze udział nie tylko dyrekcja szkoły. Wizytatorzy spotykają się też z nauczycielami i innymi pracownikami placówki, uczniami i ich rodzicami, a także przedstawicielami instytucji współpracujących ze szkołą (np. samorządu, organizacji pozarządowych, domów kultury czy służb mundurowych). Dlatego na tym etapie wysyłane są również zaproszenia do udziału w badaniu. 

    Kolejny etap ewaluacji to praca w szkole. Wizytatorzy rozmawiają i przeprowadzają ankiety wśród reprezentantów różnych grup szkolnej społeczności. Warto dodać, że te badania są w pełni anonimowe. Ankiety wypełniane są za pośrednictwem platformy internetowej. W spotkaniach z nauczycielami, pracownikami, rodzicami, uczniami i przedstawicielami instytucji współpracujących ze szkołą nie uczestniczy dyrektor placówki. Wizytatorzy prowadzą też obserwację: w trakcie lekcji, na przerwach, na boisku szkolnym czy w bezpośrednim otoczeniu szkoły. 

    Potem następuje etap analizy zebranych danych. Na ich podstawie powstaje raport z ewaluacji placówki. Jego wstępna wersja jest przedstawiana dyrektorowi i członkom rady pedagogicznej szkoły, którzy mogą zgłosić swoje uwagi. Dopiero potem opracowywany jest ostateczny raport, który trafia m.in. do kuratorium i do władz samorządowych. Zostaje też udostępniony w internecie. "

    (źródło: http://www.npseo.pl/action/externalevaluation

     

    Rodziców dzieci przedszkolnych zapraszam do wypełnienia ankiet, przedstawicieli Rady Rodziców - na spotkanie 27 listopada, a wszystkie szczegóły w harmonogramie na gazetce przedszkolnej/w ulotkach informacyjnych, które Państwu dostarczymy.

  • Spacer do lasu.

    Spacer do lasu.
    17.10.2017

    Klasy pierwsze korzystając z pięknej jesiennej pogody wyruszyły na pierwszy dłuższy spacer do lasu. Celem wędrówki było prowadzenie obserwacji przyrodniczych, rozpoznawanie leśnych drzew i krzewów,  zbiórka materiałów przyrodniczych (liście, nasiona, szyszki).

    Zdjęcia można zobaczyć w albumie: W lesie.

  • 13 października obchodziliśmy także DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – polskie święto upamiętniające  rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej,  która została utworzona

    z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w dniu 14 października 1773 roku. 

    Uczniowie zadbali, aby w tym dniu pedagodzy czuli się wyjątkowo – można było usłyszeć wiele ciepłych słów, zobaczyć gesty życzliwości i wzajemnej sympatii. Żartobliwy wierszyk o ciężkiej pracy ,,belfra” przedstawiła klasa IV, a szkolny chórek uświetnił uroczystość piękną piosenką.

     

    Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi:

    uczenie się.
                                                                  (J. Kurczab)

     

  • Ślubowanie
    23.10.2017

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie.

  • Ślubowanie

    Ślubowanie
    13.10.2017

    "Szkoła nas woła" pod takim hasłem odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt."O Malwince, która przyjaciela do szkoły szukała". Po występach odbyło się pasowanie oraz otrzęsiny przygotowane przez gimnazjalistów klasy IIIa i IIIb. Zdjęcia w galerii: Ślubowanie

  • Z wizytą w Krakowie

    10 X grupa uczniów z klasy IV i V miała okazję doświadczyć wielu wrażeń w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Jak się okazało nie taka nauka straszna, jak ją malują. Najpierw dział związany z optyką, potem z zabawy z fizyką przekonały uczestników o atrakcyjnym wykorzystaniu nauki w życiu. Na deser – warsztaty ,,Władca Pierścieni” , na których okazało się, że dźwięk można nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć, poczuć… i przy okazji zagarć w szkolnej orkiestrze i  wygrać program ,,Jaka to melodia”. Atrakcji było sporo, szkoda tylko, że pogoda pokrzyżowała nam szyki. Zdjęcia w albumie.

  • Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży

    Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży

    28 wrzesnia Rada Gminy Suszec podjęła Uchwałę w sprawie Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w Gminie Suszec - wszystkie szczegóły w załączonych dokumentach, zapraszamy do lektury.

     

    uchwala_dzieci_uzdolnione.pdf

    Lokalny_Program_Wspierania.pdf

  • Dzień Chłopca
    29.09.2017

    29 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopca. Dziewczynki z klasy 3b przygotowały bardzo ciekawy program artystyczny, który zawierał pokaz najnowszej mody chłopięcej oraz niesamowity układ taneczny. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i gromkich braw. Później wszyscy uczniowie klas pierwszych i trzecich wzięli udział w konkurencjach sportowych na sali gimnastycznej.

    Rodzicom serdecznie dziękujemy za zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci oraz upominków dla chłopców.

    Zdjęcia można zobaczyć w albumie fotograficznym Dzień Chłopca.

  • Wycieczka do piekarni
    25.09.2017

    Uczniowie klas trzecich 25 września wzięli udział w wycieczce do piekarni w Kryrach. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się pracy piekarza, zobaczyć urządzenia i maszyny do wyrobu pieczywa, poznać poszczególne etapy przygotowania i wyrobu chleba, spróbować zakwasu chlebowego oraz pieczywa wypiekanego w tutejszej piekarni.Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Wioletcie i Krystianowi Witułom za bardzo ciekawe zajęcia oraz za słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

     

    Zdjęcia można zobaczyć w galerii Wycieczka do piekarni.

  • Nowy rok szkolny 2017/2018

    Nowy rok szkolny 2017/2018

    Polskie przysłowie (a wiemy, że są one mądrością  narodu) mówi: Wrzeszczy wrzesień, że już jesień.

    A jak wrzesień, to nowy rok szkolny czas zacząć. Uczyniliśmy to 4 września na uroczystym apelu, który poprowadzili uczniowie klasy VII.  Z przymrużeniem oka powspominaliśmy relaksacyjne letnie dni.

    Historia jest nauczycielką życia, więc nie mogło zabraknąć informacji o tragicznych wydarzeniach sprzed  79 lat, czyli historii wybuchu II wojny światowej.

    Pani Dyrektor powitała wszystkich zaproszonych gości,  a zwłaszcza najmłodszych uczniów wraz z ich Rodzicami. Kiedy już wszyscy poznali swoich wychowawców, udali się do klas. Tam otrzymali plany zajęć i ochoczo ruszyli do domów, aby wykorzystać ostatni dzień  na odpoczynek.

    W naszej szkole nie ma czasu na nudę!  W pierwszym tygodniu w demokratycznych i powszechnych wyborach głosowaliśmy na nowy Samorząd Uczniowski. Wybranym uczniom oraz ich opiekunom życzymy wielu kreatywnych pomysłów oraz niegasnącego zapału do pracy! Na efekty nie trzeba było długo czekać! Jakże słodko zrobiło się, kiedy po wakacjach zadebiutowała akcja ,,Słodki czwartek” - nie od dziś wiadomo, że przez żołądek do serca!

    Mamy serca na dłoni, więc mogliśmy po raz kolejny  wesprzeć hospicjum w Żorach w ramach akcji: XV Pola Nadziei: ,,Nadzieja jest w nas” – można było kupić cebulki żonkili, które rozprowadzali starsi koledzy.

    Pierwszy miesiąc nauki zakończyliśmy  programem ,,Kocham Cię, chłopie”, w którym dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego uczciły Dzień Chłopca. Trzeba było wykazać się wiedzą, sprytem, wyobraźnią i tego przedstawicielom chłopaków nie brakowało. A zaciętą rywalizację łagodziły muzyczne występy naszych gwiazd! Zwycięska drużyna otrzymała ,,Czek zwalniający z pytania” ufundowany przez Panią Dyrektor! 

    W albumie - kilka zdjęć, a w październiku … c.d.n. ;)

  • Wywiadówka, 16:30 czwartek, 7 września 2017

    Wywiadówka, 16:30 czwartek, 7 września 2017
    05.09.2017

    Szanowni Państwo!
    zapraszam uprzejmie na pierwsze w tym roku spotkanie informacyjno - organizacyjne Rodziców i wychowawców klas :-)

    Główne tematy to jak zwykle zasady współpracy, zasady oceniania, plan wycieczek i imprez klasowych, ale także zmiany w sposobie usprawiedliwiania nieobecności.
    W związku z tym ostatnim punktem w czwartek, 7 września, przed spotkaniem wygenerujemy nowe hasła (chwilowo utracą Państwo dostęp do dziennika) - poproszę Państwa o osobisty odbiór potwierdzony podpisem oraz zachowanie w poufności.
    Zainteresowanych Rodziców również chętnie przeszkolimy w sprawie korzystania z dziennika :-)

    Zapraszam serdecznie i proszę o pewne przybycie, abyśmy mogli wspólnie zaplanować dla uczniów owocny i interesujący rok szkolny 

    pozdrawiam serdecznie

    Anna Antończyk, dyrektor ZSP

  • Przerwy międzylekcyjne

    Przerwy międzylekcyjne

    Informujemy, że od 4 września ulegają zmianie godziny przerw międzylekcyjnych. Poniżej szczegółowa rozpiska:.
    lekcja 1     8:00 - 8:45
    lekcja 2     8:55 - 9:40
    lekcja 3     9:50 - 10:35
    lekcja 4   10:55 - 11:40
    lekcja 5   12:00 - 12:45
    lekcja 6   12:55 - 13:40
    lekcja 7   13:45 - 14:30
    lekcja 8   14:35 - 15:20
    lekcja 9   15:25 - 16:10
    lekcja 10 16:15 - 17:00

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kryrach
    ul. Nierad 86
  • 032 212 22 13

Galeria zdjęć