W tym roku szkolnym nasz sklepik zaskakuje wspaniałymi pomysłami.
Uczniowie pod okiem opiekunki Pani Grażyny Staniek promują zdrową żywność i pokazują nam na każdym kroku, że można jeść smacznie ale i zdrowo.
W minionym tygodniu uczniowie promowali na korytarzach jabłka - tak świeże jak i suszone… oraz inne zdrowe przekąski. Nie było nikogo, kto by przeszedł obojętnie obok koszy z pysznościami noszonych przez naszych sklepikarzy przebranych za owoce.
Ten tydzień zaś upłynął pod znakiem pieczywa… na korytarzu pachniało jak w piekarni a uczniowie mogli zasmakować przeróżnych rodzajów chleba i bułek.
Ciekawe jakie pomysły przyniesie kolejny tydzień?!
Coraz liczniejsi smakosze zdrowej żywności już zacierają ręce i szykują brzuszki…
Z okazji jutrzejszego Dnia Chłopca dziewczyny z klas IV - VI postanowiły stworzyć krótki filmik z życzeniami...
Niech będzie on pierwszym podarkiem z okazji tego wspaniałego Święta!
A kolejne atrakcje dla chłopców już od jutra w szkole...
1 września o godz. 8.00 tradycyjnie klasa III przywitała nowy rok szkolny 2014/2015 – nietypowy, bo jubileuszowy (1 IX 2014r. minęło 20 lat od otwarcia nowego budynku naszej szkoły!!!).
Z tej okazji na uroczystości zaszczycili nas swą obecnością wójt Gminy Suszec, p. M. Pawlas i dyrektor GZOiS w Suszcu, p. Z. Łoza.
W programie, w którym główną rolę odegrał patron naszej szkoły, Kornel Makuszyński, na wesoło wspominano minione wakacje. Towarzyszące temu piosenki, tańce i prezentacja bardzo się wszystkim podobały.
Nie zabrakło jednak wyrazów radości z powrotu do szkoły. Spotkania z kolegami, koleżankami i ukochanymi nauczycielami to nieoceniona frajda, ale dla pierwszaków – niewątpliwie ogromny stres. Tradycyjne „tyty”, które maluchy otrzymały na apelu, z pewnością go „osłodziły”.
Powodzenia!!!
Zdjęcia ------> klik
.. 1 września.
Zapraszamy uczniów na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/15 - w poniedziałek o godzinie 8:00 zabrzmi pierwszy dzwonek.
Przedszkolaki rozpoczynają swoją przygodę o 7:00 lub 8:00 (zależnie od zdeklarowanego czasu), wyposażone w papcie na zmianę, ubranie do przebrania w razie przygody oraz dobry humor.
Rodziców dzieci przedszkolnych zapraszamy na spotkanie 1 września o godzinie 17:00.
Dzisiaj zaczęły się dla wszystkich uczniów oczekiwane z utęsknieniem wakacje. Życzymy, by były one radosne, słoneczne, miłe i bezpieczne. Znajdźcie czas na uśmiech oraz rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Spotykajcie się z ciekawymi ludźmi, podróżujcie, odkrywajcie niesamowite miejsca, nabierzcie nowych sił i wracajcie do nas zdrowi i uśmiechnięci we wrześniu!
Wczoraj uroczystą akademią pożegnaliśmy uczniów klasy VI i zakończyliśmy tym samym rok szkolny 2013/2014.
Nie obyło się bez łez i wzruszeń… pomimo tego, że rozpoczęły się wakacje!
Każde drogi muszą się kiedyś rozejść. Drogi uczniów klasy VI są właśnie na tym etapie. Będziemy miło wspominać te 6 lat wspólnie spędzonych chwil…
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystego pożegnania!
Kochani Absolwenci! Życzymy Wam abyście zawsze dobrze wybierali porty, do których zmierzacie. Abyście nieustannie spełniali swoje marzenia, nawet te z pozoru nierealne i realizowali plany żeglując po spokojnych, przyjaznych wodach życia. Aby żadna burza czy wicher nie przeszkodziły Wam z zdobywaniu celu. Pozostańcie dobrymi żeglarzami!!!
Kwestia zbliżających się wakacji i sposobu na spędzenie tego wolnego czasu to ostatnio gorący temat w naszej szkole. Każdy uczeń po 10 miesiącach intensywnej nauki marzy o leżeniu na zielonej trawce, słuchaniu śpiewu ptaków, rozkoszowaniu się promykami słonka czyli po prostu błogim odpoczynku!!!
Uczniowie klasy V przygotowując się do przyszłorocznego prowadzenia bloga szkoły postanowili nakręcić reportaż o wakacjach. Zobaczmy czym nas zaskoczą:
Pozostali uczniowie z klas I - IV też wyrazili swoje zdanie na temat wakacji i podzielili się z nami przeróżnymi planami wakacyjnymi. Zapraszamy do oglądania.
Dzisiaj na apelu podsumowującym pracę w minionym semestrze nagrodziliśmy najzdolniejszych, najbardziej pomysłowych i najwytrwalszych uczniów naszej szkoły. Swoją postawą pokazali oni, że ciężka praca się opłaca i przynosi niesamowite rezultaty.
Poznajmy wyniki semestralnych zmagań konkursowych:
W II semestrze laureatami szkolnego oszczędzania zostali:
I miejsce: Michał Larysz
II miejsce: Jakub Paździor
III miejsce: Gabrysia Matejaszczyk
Do mistrzów czytelnictwa należą:
I klasa – Dominika Jatczak
II klasa – Piotr Gruszka
III klasa – Aleksandra Sinka
IV klasa – Zuzanna Janduda
V klasa – Józef Walczak
VI klasa – Michał Stebel
Rekordziści w zbiórce makulatury:
I miejsce – Zosia Staniek, Karolina Smołka i Marcin Smołka
II miejsce – Emilka Zielonka, Emilka Klimek i Jakub Dytkowicz
III miejsce – Oliwia Skaźnik, Gabrysia Matejaszczyk i Piotrek Otremba.
Do uczniów najbardziej zaangażowanych z zbieranie nakrętek należą:
I klasa – Mikołaj Musiolik
II klasa – Piotrek Gruszka
III klasa – Błażej Godowski
IV klasa – Seweryn Wituła
V klasa – Marcin Szczypka
VI klasa – Adrian Jarosz
Wyróżnienie z Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” zdobyli:
Klasa IV – Zuzia Janduda i Michał Kudła
Klasa V – Ola Szkołda
Klasa VI – Ania Janduda
Nie zabrakło też wyróżnień i podziękowań dla naszych dzielnych sportowców.
W tym semestrze rekordzistami szkoły zostali:
Szymon Małys – w biegu na 60 m i rzucie piłeczką palantową,
Ania Janduda – w biegu na 600 m,
Agata Janosz – w rzucie piłeczką palantową.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie kolejne niesamowite wyniki i rekordy.
„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…”
We wtorek, 24 czerwca, klasa szósta wraz z klasą piątą bawiła się na komersie, który zwiastuje koniec roku, a właściwie dla klasy 6 jest to koniec sześciu wspólnych lat nauki. Nasi absolwenci zamykają pewien etap w swoim życiu, ale szkoła podstawowa na pewno pozostanie w ich sercach i pamięci.
Wspólna zabawa okazała się niezwykle udana! Były balony, serpentyny, piękne kreacje dziewcząt, eleganckie koszule chłopców, urocze fryzury i co najważniejsze szalone tańce. W przerwie wszyscy posilali się smakołykami przygotowanymi i zakupionymi przez Rodziców.
Kogo nie było - niech żałuje, a kto był - niech wspomina... ----> klik
W piątek, 20 czerwca, zapraszamy uczniów (oraz rzecz jasna Rodziców) na Kiermasz używanych podręczników.
W tym samym czasie sprzedać i kupić będzie można książki do klas IV-VI i do gimnazjum. Poniżej regulamin Kiermaszu.
PROCEDURA OBROTU UŻYWANYMI PODRĘCZNIKAMI
Wszelkich informacji na temat kiermaszu udzielaja p. Grażyna Gruszka lub wychowawcy klas.
Przez pół roku klasy IV i VI z naszej szkoły wspólnie z ponad 20 000 uczniów z całej polski brały udział w konkursie promującym czytanie CzytaMY. Propagowaliśmy czytelniczy styl życia – najpierw robiliśmy ranking ulubionych książek, następnie projektowaliśmy plakaty z bohaterami literackimi, później pisaliśmy albo filmowaliśmy alternatywne zakończenia ulubionych powieści, a na zakończenie zorganizowaliśmy akcje szkolne i pozaszkolne promujące czytanie! Było o nas głośno w całych Kryrach i okolicy.
Dziś w dumą donosimy, że klasie VI udało się zdobyć wyróżnienie w czwartym etapie tego konkursu!!!
Oto co zrobili uczniowie, by promować czytanie:
Klasa VI z wielkim zaangażowaniem zajmowała się dzielnie czytelnictwa promowaniem i odkąd GWO ogłosiło czwarte zadanie, było wiadomo, że klasa w działaniach nie ustanie. Zaczęło się wtedy plakatów projektowanie, malowanie, kserowanie oraz wycinanie, a później z tym ulotek ogromnym „arsenałem”, akcja promowania okazała się już tylko banałem.
Byliśmy wszędzie poza naszą szkołą, by o książkach opowiadać wszystkim ludziom w koło. Zaczęliśmy od czytania dla przedszkolaków małych, żeby zrobić z nich czytelników w przyszłości dojrzałych.
Później już wszyscy mieszkańcy z całej naszej gminy mogli usłyszeć, że książka to mózgu witaminy, bo przez dwa tygodnie codziennie chodziliśmy po ulicach, zostawiając ulotki w skrzynkach i okiennicach! Nie był nam straszny deszcz czy niepomyślne wiatry, gdyby było więcej czasu dotarlibyśmy pod Tatry! Nasze ulotki, plakaty i krzyki wesołe, docierały wszędzie, daleko za szkołę. Oznajmialiśmy maszerując po ulicach z piosenką na ustach, że życie bez książek to egzystencja jest pusta. A dla tych co nie słyszeli śpiewu ani krzyku zostawialiśmy ulotki w sklepowym koszyku, na przystankach, kościołach i nawet w samochodzie, żeby o walorach czytania wiedzieli na co dzień.
A tego było nam mało, bo książki kochamy i sercem i umysłem je chętnie rozsławiamy, więc każda biblioteka w naszym najbliższym regionie, od ulotek i plakatów od dawna już tonie, niejeden czytelnik ulotkę zabiera i przez to naszą akcję w swym domu powiela. Do tego petenci w Urzędzie dla większej książek sławy, plakaty dostają do każdej załatwionej sprawy. A tych którzy z książką nie zawsze za pan brat byli, listem promującym czytanie żeśmy nawrócili i wysłaliśmy do wielu takie pouczenia, żeby wygonić z każdego książkowego lenia. A jeśli ktoś w wirtualnym świecie częściej żyje to przed naszym promowaniem tam się nie ukryje, gdyż na uczniowskim blogu na stronie naszej szkoły, woła do wszystkich „przypominacz” o czytaniu wesoły, nawołuje co rano, że warto poczytać i codziennie książkę do swych rączek chwytać.
Pomysłów mieliśmy więcej i chęci nie mało, ale nie zawsze rozwinąć nam skrzydła się dało, były instytucje oraz firmy wielkie, które odrzucały nasze działania, rzec można, że wszelkie, nie wyrażały zgody na wejście, na „krzyki”, chcieli nam zamontować książkowe „tłumniki”, ale my żeśmy się temu nie poddali i dalej z chęcią w koło książki promowali.
Gdybyśmy mieszkali w większej miejscowości, pewnie mielibyśmy jeszcze szersze możliwości, tymczasem jednak zgłaszamy wykonanie zadania – wierna i oddana książkom EUFORIA CZYTANIA.
Więcej wartych obejrzenia zdjęć -----> kliknij
Wyniki i przebieg całego konkursu można zobaczyć na stronie: www.czytamy.gwo.pl/
W dniach 4-6 czerwca 2014 roku uczniowie klas IV – VI naszej szkoły wyjechali na 3dniową wycieczkę: „Góry Stołowe – Praga”. Bazą wypadową była Kudowa Zdrój, a wszystko co się działo, co zobaczyliśmy i gdzie dotarliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.
W pierwszym dniu udaliśmy się z naszym uroczym przewodnikiem do Wambierzyc, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Szliśmy schodami, które maja symboliczne znaczenie. Pierwsze 9 oznacza liczbę chórów anielskich, na kolejnym poziomie znajdują się 33 schody, które określają wiek Chrystusa w chwili ukrzyżowania, ostatnie 15 schodów to wiek Maryi w chwili poczęcia Chrystusa. Poznaliśmy legendę tego świętego miejsca, a niektórzy mniej zaprawieni w pokonywaniu wzniesień, już tam kierowali w niebiosa podziękowania, że nasza szkoła tak licznych schodów nie posiada… Następnie, jeśli komuś tych stopni było mało, dotarliśmy do Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie zdobywaliśmy Szczeliniec pokonując 680 kamiennych schodów. Wysiłek się opłacał, gdyż u samego szczytu czekała nagroda: piękny krajobraz Sudetów, który zrobił na nas wielkie wrażenie. Finałem górskich zmagań było przeciskanie się przez miejscami dość wąskie labirynty Błędnych Skał.
Wszystkie „Ptysie” (jak nas słodko określał przewodnik) uszczęśliwione i zadowolone dotarły na upragnioną kolację, a wieczorem w promieniach zachodzącego słoneczka już pluskały się beztrosko w słonych wodach AquaParku w Kudowie Zdroju. I tu nie trzeba dodawać, że po powrocie z odnowy biologicznej wszyscy grzecznie udali się do swoich łóżek, by zregenerować siły przed zbliżającym się kolejnym dniem pełnym atrakcji.
Wczesnym rankiem dnia następnego, kiedy mgła nad miastem jeszcze opadała, wesołe „Ptysie” wraz z opiekunami przekraczały granice i mknęły w stronę malowniczej Pragi. Miasto od samego początku nas urzekło. Złocista Wełtawa jak bajeczna wstążeczka dodawała mu niewątpliwie uroku, a jak już na czeską ziemię wkroczyło 38 wspaniałych ptysiowych zwiedzających… było wiadomo, że wyprawa ta będzie pełna wrażeń. Wiele się działo… Najpierw udaliśmy się podróż metrem, następnie przespacerowaliśmy się po ogrodach prezydenckich, zwiedzając królewskie wzgórze Hradczany i podziwiając panoramę Pragi, później z zapartym tchem śledziliśmy zmianę warty z orkiestrą, w następnej kolejności dotarliśmy do gotyckiej katedry Św. Wita, a stąd już słynną praską Złotą Uliczką udaliśmy się w kierunku mostu Karola, gdzie przedzierając się przez tłumy turystów obłapialiśmy z wszystkich stron figurkę Jana Nepomucena, której dotknięcie przynosi szczęście… no a który Ptyś nie chciałby być szczęśliwy… I tak wszyscy zadowoleni podążyliśmy w kierunku Rynku na Starym Mieście, gdzie przed astronomicznym zegarem Orloj wysłuchaliśmy kuranta i podziwialiśmy kilkuminutowy pokaz ruchomych figurek apostołów i śmierci… po tym seansie jak zahipnotyzowani udaliśmy się w stronę małych, ale licznych straganów i sklepików, by tam zakupić pamiątki. Zmęczeni po całym dniu na nogach uzupełniliśmy kalorie, nie gdzie indziej, jak w czeskim MCDonaldzie!
Po tak wyczerpującym aczkolwiek pełnym wrażeń dniu wróciliśmy do Polski, by odpocząć w uzdrowiskowym klimacie Kudowy.
Dzień trzeci już od rana przynosił niespodzianki. Nie musieliśmy się zrywać na równe nogi skoro świt, zjedliśmy pyszne pożegnalne śniadanko i udaliśmy się na ryneczek do naszego miasteczka wydać ostatnie grosze, jak na turystów przystało. Tu jeszcze pełni powagi odwiedziliśmy mrożącą krew w żyłach Kaplicę Czaszek, a później już usadowiliśmy się wygodnie w autobusie, który zawiózł nas do kolejnego punktu w naszym planie wycieczki, czyli do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Tam zostaliśmy przez panią przewodniczkę brutalnie pozbawieni naszych słodkich ptysiowych ksywek i już jako „Robaczki” wędrowaliśmy po podziemiach pełnych złota i zaskakujących niespodzianek. Wyjeżdżając z kopalni już lekko ocieraliśmy łzy, ponieważ wielkimi krokami zbliżał się koniec wycieczki… została przed nami już tylko droga powrotna i słodkie, niesamowite wspomnienia…
Zdjęcia ----> klik
9 maja uczniowie klas I – III naszej szkoły wyjechali do Filharmonii Śląskiej na koncert edukacyjny Młoda Filharmonia – Polskie brzmienia.
Koncerty prowadziła pani Regina Gowarzewska, doświadczona prelegentka, która interesująco komentowała prezentowaną muzykę i przedstawiała jej twórców.
Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
Jan Wincenty Hawel - dyrygent
Andrzej Rudny - skrzypce
Łukasz Byrdy - fortepian
Program koncertu i wyczerpujące komentarze prezentowały rozmaite obszary muzycznego skarbca. Uczniowie z zapartym tchem wysłuchali takich utworów jak: Oda do radości z IX Symfonii d-moll op. 125- Ludwiga van Beethovena, Step - Zygmunt Noskowskiego, Polonez koncertowy D-dur - Henryka Wieniawskiego oraz II koncert fortepianowy f-moll op. 21 - Fryderyka Chopina.
Nasi zainteresowani młodzi słuchacze byli zachwyceni nie tylko koncertem ale pozostali również pod wrażeniem samego wnętrza budynku Filharmonii Śląskiej. Ta wycieczka z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.
Fotorelacja -----> klik
Z okazji Tygodnia Bibliotek zostały w naszej szkole zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Suszcu dwa bardzo ciekawe spotkania autorskie:
8 maja zawitał do nas Pan Wiesław Drabik – autor ponad 100 bajeczek dla dzieci, a kolei 13 maja odwiedziła nas Pani Anna Stronczek – regionalistka i autorka książek.
Uczniowie byli zachwyceniu możliwością poznania autorów na żywo, dlatego bardzo dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za zorganizowanie tych spotkań.
Zapraszamy do fotorelacji ----> klik
W miesiącu marcu mieszkańcy Kryr mogli zauważyć na terenie wsi dość niecodzienne zjawiska z udziałem uczniów naszej szkoły… a to grupka młodzieży z wypchanym bażantem i łukiem pod pachą zmierzała w stronę lasu… a to znowu baaaaardzo młoda (ale jakże zakochana) para młoda z gośćmi weselnymi udawała się w stronę kościoła… to znowu tłumy spotykały się nad opuszczonym grobem nieznanego żołnierza…
Donosimy, że z uczniami naszej szkoły jest wszystko w jak najlepszym porządku, a te dziwne, zaskakujące i niecodzienne zachowania wynikały tylko i wyłącznie z udziału w konkursie ogólnopolskim CZYTAMY GWO!
Jak już pisaliśmy klasa VI postanowiła nakręcić w formie filmu alternatywne zakończenie książki „Igrzyska śmierci”. Za plener posłużył pobliski las, do scen ślubnych Ksiądz Probosz udostępnił nam kościół. Oj działo się, działo...
Młodzi aktorzy doskonale wczuli się w swoje role, a w projekt była zaangażowana cała klasa. Uczniowie przekonali się, że nakręcenie filmu, nawet takiego 3 minutowego, to wcale nie jest łatwa sprawa… Oprócz napisania scenariusza, dobrania aktorów, strojów i rekwizytów o wiele trudniejsze okazało się zachowanie powagi i ciszy wtedy, kiedy należy… no ale… chyba daliśmy radę?!
Możecie sami ocenić… Zapraszamy do obejrzenia filmu w wykonaniu klasy VI.
Na blogu uczniowskim (zakładka "więcej") jest również udostępniony zabawny filmik z paroma nieudanymi scenami z planu... Zapraszamy!
6 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu, który co roku wpisany jest w nasz szkolny kalendarz uroczystości – apelu upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.
Wystąpienie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Później uczniowie wierszem i piosenką przypomnieli dzieje tamtych majowych dni, a tym samym dali wyraz swej pamięci i wdzięczności naszym przodkom, patriotom działającym dla dobra Ojczyzny. Przypomnieli doniosłość tego jednego z najważniejszych wydarzeń historycznych naszego narodu i przedstawili zebranym kluczowe fakty związane z Konstytucją 3 Maja, co pozwoliło zrozumieć dlaczego jej uchwalenie było dla Polaków takim przełomowym wydarzeniem.
Dla wszystkich uczniów był to fragment żywej lekcji historii, która wyrabia wśród dzieci i młodzieży postawy szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych!
Na zakończenie Pani Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim za udział w apelu, który był wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm.
"ZA OJCÓW GROBY, ZA TRZECI MAJ, TU NASZE MIEJSCE, TU NASZ KRAJ!"
Zdjęcia z uroczystości ---> klik
Świetne wieści dla wszystkich pszczółek, które pracowicie przygotowywały naszą pracę na konkurs: zdobyliśmy jedną z 4 głównych nagród.
Nasza praca została wybrana spośród 350 zgłoszonych na konkurs!
Komu nadal trudno uwierzyć - zapraszam na stronę Akademii :-) my sprawdzaliśmy wiele razy
http://www.pomagamypszczolom.pl/akademie#konkurs-akademi-przyjaciol-pszczol
Gratulacje dla współ-zwycięzców :-)
Tegoroczna majówka minęła w naszej szkole pod hasłem: „Bądź bezpieczny - na rowerze zawsze w kasku i odblasku!”
Uczniowie, którzy w majowy poranek zawitali w szkolne progi, mieli dzień pełen atrakcji. Rozpoczęliśmy apelem, który przygotowali uczniowie klasy IV – Zuzanna Janduda i Seweryn Wituła.
Tematem przedstawionej przez nich prezentacji był właściwy strój każdego rowerzysty oraz zagrożenia wynikające z nie noszenia kasków czy odblasków. Uczniowie byli perfekcyjnie przygotowani i skrupulatnie przekazali swoją wiedzę młodszym jak i starszym kolegom i koleżankom.
Następnie przeszkoleni uczniowie z uśmiechem na ustach podeszli do testu, który sprawdzał ich wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się na rowerze. Wszyscy zdali bezbłędnie i tym samym pokazali, że są świadomymi użytkownikami jednośladów.
Później wszyscy udali się na boisko szkolne i tam w promieniach majowego słonka oddali się sportowej rywalizacji. Oprócz uwielbianej przez uczniów piłki nożnej i siatkówki pojawiły się gry już dawno zapomniane, takie jak: guma, klasy, chłop czy flaszki.
Nie zabrakło też pysznej grochówki, która po brzegi wypełniła zgłodniałe brzuchy dzielnych sportowców.
Na zbiórce, która zakończyła wesołą zabawę, uczniowie zostali wyposażeni z odblaski i później już bezpiecznie udali się w stronę swoich domów.
Nasi uczniowie uwielbiają brać udział w konkursach i zawsze są chętni do podjęcia przeróżnych wyzwań! Tym razem przedszkolaki i wszyscy uczniowie klas I – VI wzięli udział w konkursie „Akademia Przyjaciół Pszczół”.
Zajęcia odbywały się metodą warsztatową na lekcjach, zajęciach świetlicowych i logopedycznych oraz na zajęciach w przedszkolu.
Najmłodsi uczestnicy – przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wykonały miododajną jabłoń – dzieci dziurkaczem wycinały kwiaty i przyklejały je na gałązkach. Z surowców wtórnych i kolorowego papieru wykonały pszczółki oraz kwiaty. Na „Dzień Pszczoły” przedszkolaki przyszły w żółtych strojach przebrane za pszczółki i w atmosferze zabawy poznawały życie tych sympatycznych owadów.
Uczniowie klas I – III przygotowali teatrzyk kukiełkowy: "Co by było, gdyby pszczół nie było?". Dzieci same wykonały urocze dekoracje i kukiełki.
Uczniowie klasy IV przygotowali niesamowite makiety z pszczelimi pasiekami, których wykonanie poprzedziła prezentacja multimedialna: „W pszczelej pasiecie”.
Klasa V przygotowała klomb z miododajnymi kwiatami, do stworzenia którego wykorzystała starą przedszkolną piaskownicę. Została pomalowana ona na kolory pszczele i obsiana nasionami roślin miododajnych i pyłkodajnych. Na środku klombu został postawiony drewniany ul, zrobiony przez pana stolarza.
Klasa VI zaprosiła na lekcję przyrody pszczelarza, który w ciekawy sposób opowiadał o tym jak zostać pszczelarzem, ponadto uczniowie oglądali pokazy pszczół, szukali królowej, poznali elementarną wiedzę na temat królestwa pszczół i uzyskali informację na temat tego jak założyć własną pasiekę. Szóstoklasiści udekorowali klasę pszczółkami, kwiatami i wykonali kreatywną gazetkę o pszczołach.
W ramach zajęć świetlicowych powstały na korytarzu szkolnym gniazda pszczółek wykonane z surowców wtórnych. Dzieci z okazji narodzin pszczół upiekły tort miodowy, który udekorowały marcepanowymi pszczółkami.
W ramach zajęć języka polskiego uczniowie rozwiązywali na żółtych kartkach ćwiczenia ortograficzne z użyciem słownictwa związanego z królestwem pszczół.
W ramach zajęć logopedycznych podczas zabawy oddechowej dzieci otrzymały „pianko – pszczółki”, które układały jak puzzle przy pomocy słomki trzymanej w ustach.
Cały pszczeli tydzień był pełen przeróżnych atrakcji. Nie brakowało pomysłów, uroczych strojów, słodkości i dobrej zabawy. Po raz kolejny nasi zdolni uczniowie pokazali, że jeśli w coś się angażują to całym sercem i umysłem.
Wszystkie prace wykonane na Konkurs „Akademia Przyjaciół Pszczół” zostały wyeksponowane na wystawie w Urzędzie Gminy Suszec.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ---> Akademia Przyjaciół Pszczół Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kryrach.