Rekrutacja 2024/25

Nabór do szkoły

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ  SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM W KRYRYACH
NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Informacje ogólne

Do klasy I Szkoły Podstawowej w Kryrach na rok szkolny 2024/2025 przyjmowane są:

1. Dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2017) objęte obowiązkiem szkolnym,  zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Kryrach.

2. Dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2018), zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Kryrach zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej

Zasady  przyjęć

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Kryrach dzieci przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa),

Dzieci zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Publicznej Szkoły Podstawowej w Kryrach

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej, które ubiegają się o przyjęcie do klasy I przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Zgłoszenie zawiera oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 ,3 ww. ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I  w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.

Termin przyjmowania zgłoszeń dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły :

od 1 marca 2024r.

w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach, ul. Nierad 86

w godzinach od 7.00 – 15.00

WAŻNE - W przypadku wyboru innej szkoły niż szkoła obwodowa, rodzice są proszeni
o przekazanie tej informacji do sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach.

Dzieci spoza obwodu

Dzieci, dla których Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kryrach nie jest szkołą obwodową, biorą udział w  postępowaniu rekrutacyjnym zgodnie z Zarządzenia nr GZUW/02/2024 Wójta Gminy Suszec z dnia 12 stycznia 2024r. w sprawie ustalenia terminów postepowania rekrutacyjnego oraz terminów postępowania uzupełniającego do klas pierwszych szkół podstawowych Gminy Suszec dla uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły na rok szkolny 2024/2025.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem ZSP Kryry mogą być przyjęte do klasy I jeżeli placówka w Kryrach będzie dysponowała wolnymi miejscami.

Termin przyjmowania wniosków dla dzieci spoza obwodu szkoły:

od 20.03.2024r. do 05.04.2024r.

w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach, ul. Nierad 86

w godzinach od 7.00 – 15.00