ZSP Kryry

  • Witaj szkoło!

    Witaj szkoło!

    4 września 2023 roku - rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024.  Wszystkich uczniów, a pierwszoklasistów wraz z rodzicami zapraszamy na godz. 9.00.

    W nowym roku szkolnym 2023/2024 życzę :

    Uczniom – entuzjazmu do nauki i rozwijania swoich zainteresowań, a także nieprzerwanej  możliwości budowania relacji rówieśniczych.

    Rodzicom –  sił i cierpliwości do wspierania rozwoju swoich dzieci.

    Nauczycielom i Wychowawcom –  radości z pracy i kreatywnego podejścia do nowych wyzwań.

    Pozostałym Pracownikom szkoły życzę spokojnej i efektywnej pracy.

    Agnieszka Ciwis - wicedyrektor ZSP Kryry

  • WAKACJE, WAKACJE I PO WAKACJACH

    1 września 2023 roku - rozpoczynamy zajęcia w pzredszkolu. Przedszkolaki w tym dniu przychodzą do placówki zgodnie z deklaracajmi. Dzieci przyprowadzamy najpóźniej do godz. 8.00

    Wszystkim Rodzicom naszych Przedszkolaków życzymy spokojnych pierwszych dni.Pamiętajcie Państwo, że od Waszej postawy zależna jest również szybka adaptacja dzieci do warunków przedszkolnych. To dla dzieci duża zmiana, nowy etap życia, przedszkolna przygoda. Nam również na tym zależy, więc wspólnymi działaniami damy radę, aby dzieci w przedszkolu czuły się jak w domu.

    Spotkanie informacyjne dla Rodziców dzieci przedszkolnych odbędzie się 4 września o godz. 16.00

     

     

    4 września 2023 roku - rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024.  Wszystkich uczniów, a pierwszoklasistów wraz z rodzicami zapraszamy na godz. 9.00.

    W nowym roku szkolnym 2023/2024 życzę :

    Uczniom – entuzjazmu do nauki i rozwijania swoich zainteresowań, a także nieprzerwanej  możliwości budowania relacji rówieśniczych.

    Rodzicom –  sił i cierpliwości do wspierania rozwoju swoich dzieci.

    Nauczycielom i Wychowawcom –  radości z pracy i kreatywnego podejścia do nowych wyzwań.

    Pozostałym Pracownikom szkoły życzę spokojnej i efektywnej pracy.

    Agnieszka Ciwis - wicedyrektor ZSP Kryry

  • Akcje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach

    Wakacje to czas odpoczynku. Pamiętajmy, że to od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

    Pamiętaj o:

    bezpiecznym opalaniu

    zasadach bezpiecznej kąpieli

    aktywnym i bezpiecznym wypoczynku

    dbaniu o zdrowie i higienę

     

    Warto pamiętać o numerze alarmowym 112 !

    Plakat_Bezpieczne_wakacje_2023.pdf

  • Niech żyją wakacje, niech żyje letni czas

    Kolejny rok szkolny za nami. I mimo rozbieżności pomiędzy opinią nauczycieli, którzy twierdzą, że jest za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania a zdaniem uczniów, którzy uważają, że jest za długi, bo program nauczania nie mieści im się w głowach, wakacje stały się faktem. Mimo niezgodności poglądów w sprawie długości roku szkolnego zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, są zgodni co do jednego, że najmilszym wydarzeniem w roku szkolnym jest dzień rozdania świadectw. W albumie fotograficznym można obejrzeć zdjęcia z uroczystości wręczenia świadectw uczniom wyróżniającym się w nauce, ale gratulujemy wszystkim ogromnego wysiłku, jaki włożyli w to, aby osiągnąć swoje cele i przejść przez ten rok szkolny z powodzeniem. Teraz czas na zasłużony wypoczynek. Odpoczywajcie bezpiecznie.

  • Życie jest podróżą...

    Dziś po raz ostatni przyszliśmy do szkoły, ostatnia lekcja, ostatni dzwonek, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi. Tak żegnali się nasi ósmoklasiści, którzy 23 czerwca podczas uroczystej akademii w obecności nauczycieli i rodziców odebrali swoje świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Każdy z nich pozostawił w tej szkole cząstkę siebie. Rozpoczynacie kolejny etap swojego życia, bo życie jest podróżą, ale aby docenić jego wartość, trzeba iść przez świat z szeroko otwartymi oczyma. Powodzenia, kochani! 

    Zapraszamy do fotorelacji: album fotograficzny i szkolny FB  

  • Spacer, lody, zabawy czyli ostatni dzień szkoły :)

    Nowa galeria Spacer, lody, zabawy czyli ostatni dzień szkoły :) została dodana do albumu fotograficznego

    Ostatni dzień nauki to w naszej szkole tradycyjnie odbywa się na świeżym powietrzu, w miłej i wesołej atmosferze. Dzieci z klas 1 - 3 wybrały się najpierw na spacer do sklepu na lody, a potem aktywnie spędziły czas na boiskach szkolnych.

    A.G.

  • klasa VI b na spływie kajakowym

    Zapraszamy do galerii, by zobaczyć, jak dziś bawili się nasi uczniowie - panie z wychowania fizycznego mogą być dumne! Daliśmy radę!!

  • Wycieczka klas 1-3 do Chaty chlebowej w Górkach Małych oraz do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu

    Nowa galeria Wycieczka klas 1-3 do Ustronia została dodana do albumu fotograficznego

    15 czerwca klasy 1-3 uczestniczyły w wycieczce do Chaty chlebowej w Górkach Małych oraz do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. Pogoda i humory dopisały, a dzieci z nowymi wrażeniami wróciły szczęśliwe do domu.

  • Dzień Mamay i Taty

    Nowa galeria Dzień Mamay i Taty została dodana do albumu fotograficznego

    Są takie wyjątkowe dni w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej  okazji 14 czerwca gościliśmy w naszej szkole rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 1-3 przygotowali piękne przedstawienie pt: "Calineczka". Takie wspanaiłe chwile są dowodem na to, że w naszych małych artystach drzemią ogromne talenty. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w powierzone im role, za co zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami. Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty oraz kwiaty.

  • Dzień Dziecka

    Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

    Dzień Dziecka to najważniejsze i najpiękniejsze święto dla wszystkich naszych dzieci. Uczniowie klas 1-3 spędzili ten dzień w Figloraju. Dziękujemy Babciom i Dziadkom oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu. Na koniec oczywiście była niespodzianka czyli lody :)

  • Planetarium

    Nowa galeria Planetarium została dodana do albumu fotograficznego

    26 maja uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach mobilnego Planetarium.

  • Dzień bez plecaka „no backpack day”

    Przedostatni tydzień roku szkolnego zakończyliśmy akcją DZIEŃ BEZ PLECAKA. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt. W albumie możecie sami sprawdzić, kto wykazał się największą kreatywnością. 

    Jednak zabawa ta ma bardzo ważne zadanie, którym jest zwiększenie świadomości  trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. 

  • PROJEKT "Mistrzyni Szymborska"

    Rok 2023 to rok poświęcony Wisławie Szymborskiej - naszej noblistce. W tym roku poetka obchodziłaby setną rocznicę swoich urodzin. Nasza szkoła włączyła się w projekt ogłoszony na facebooku. Efekty naszych działań można zobaczyć na FB oraz w albumie. 

  • #czytanienapolanie

    Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w Ogólnopolską Akcję ,,Czytanie na Polanie." Korzystając z pięknej czerwcowej pogody, w cieniu szkolnych lip, młodzi ludzie czytali, czytali, czytali... Rozmowy o literaturze skłoniły do refleksji o wartości przyjaźni, rodziny i odpowiedzialności. Nie zabrakło także i tych, którzy udali sie prosto do szkolnej biblioteki, by wypożyczyć czytaną lekturę. Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć na twarzach młodych czytelników skupienie i uśmiechy, nieśmiałość, zakłopotanie i pewność siebie#czytanienapolanie  

  • Pieniny klasy 8 - w ramach programu Poznaj Polskę

    RELACJA Z WYCIECZKI W PIENINY

     

    W dniach 31.05.-02.06.2023 uczniowie klas ósmych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach wraz z opiekunami wzięli udział w trzydniowej wycieczce w Pieniny połączonej ze zwiedzeniem Krynicy oraz przepięknej Doliny Popradu. Została ona realizowana w ramach programu „Poznaj Polskę”.

    Wycieczkę zaczęto od zwiedzenia rezerwatu „Przełom Białki”, gdzie rzeka tworzy malowniczy przełom masywnymi, stromo opadającymi skałami Obłazowej (po stronie podhalańskiej) i Kramnicy (po stronie spiskiej).

    Następnym punktem programu był rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Czorsztyńskim, po którym udano się na zwiedzanie zamku Horvathów w Niedzicy.

    Ostatnim miejscem odwiedzonym w pierwszym dniu był malowniczy wąwóz Homole w Jaworkach.

    Kolejny dzień rozpoczęto odwiedzeniem niezwykle urokliwego Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie była okazja, aby cofnąć się w czasie i  zasmakować atmosfery prowincji galicyjskiej przełomu XIX i XX wieku. Ulokowane tam obiekty wyposażone są w czynne funkcje usługowe, handlowe i gastronomiczne.

    Z Nowego Sącza wyruszono do klimatycznej Krynicy Zdroju – słynnej miejscowości uzdrowiskowej w Beskidzie Sądeckim. Tam w Muzeum Nikifora można było podziwiać obrazy i pamiątki po słynnym malarzu – prymitywiście, Nikiforze, czyli Epifaniuszu Drowniaku oraz zobaczyć jego pomnik na skwerze.

    W Krynicy odwiedzono także Bibliotekę Krynicką, w której zapoznano nas z interesującą ekspozycją poświęconą prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu pt. „Krynickie Ślady Prymasa Tysiąclecia” . Dzięki ciekawej opowieści poznano ciekawe wątki z biografii prymasa związane właśnie z jego pobytami w Krynicy. Informacje o naszym pobycie w tym miejscu zostały zamieszczone na stronie internetowej biblioteki.

    W dalszej części, po wjeździe kolejką na Górę Parkową oraz spacerze po uzdrowisku, udano się do Powroźnika, gdzie znajduje się  cerkiew świętego Jakuba (obecnie kościół katolicki). Cerkiew ta w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po wysłuchaniu historii młodzież zwiedziła cerkiew wraz z przepiękną zakrystią, w której znajduje się unikatowa polichromia z 1607 roku. Po zapoznaniu się z tym  przepięknym obiektem wręczono nam certyfikat potwierdzający nasz pobyt w tym miejscu.

    W trzecim dniu wycieczki po Pieninach odwiedzono Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya  w Szczawnicy. Znajduje się ono  w budynku dawnej strażnicy granicznej w miejscowości  Szlachtowa. W muzeum młodzież miała okazję odkryć przeszłość pienińskich górali. Znalazły się tu godła domów, zbiory biograficzne, przykłady sztuki ludowej oraz stroje górali.

     

    Następnym punktem było zwiedzenie zbiorów przyrodniczo-etnograficznych Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku. Obejrzano tam wystawę przyrodniczą „Jak powstał współczesny krajobraz Pienin, dlaczego i jak go chronimy” prezentującą zagadnienia dotyczące ochrony przyrody, geologii,
    architektury, etnografii i ekologii oraz makietę Pienin.

    Przygodę z Pieninami zakończono w Czorsztynie, gdzie znajdują się malownicze ruiny Zamku Królewskiego. Można stamtąd podziwiać niesamowite i przepiękne widoki na Dolinę Dunajca.

     

    Były to wspaniałe trzy dni, które dostarczyły uczniom nie tylko sporej dawki wiedzy, ale także przeżyć estetycznych, a pobyt w Łomnicy Zdroju, gdzie znajdował się nasz ośrodek noclegowy, zniwelował wszelkie objawy zmęczenia.

     

    Zdjęcia z wycieczki dodano do albumu fotograficznego Pieniny klasy 8 

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023

    Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty za nami. Podczas rozwiązywania testu z języka polskiego uczniowie musieli się zmierzyć z "Balladyną" Juliusza  Slowackiego - opowieścią o dwóch siostrach - Alinie i tytułowej Balladynie, które zakochują się w księciu Kirkorze. Była to jedna z lektur, które pojawiały się w przewidywaniach uczniów i nauczycieli. Dla kogo była strzałem w dziesiątkę, a komu przyniosła pecha? To okaże się w lipcu.  Było, minęło. Kolejne egzaminy przed Wami. Powodzenia! W albumie można obejrzeć zdjęcia naszych ósmiklasistów.

  • Konkurs rejonowy - Kwiatki dla Jana Pawła II

    Nasze reprezentantki:  Marcysia, Lilka, Milena - z klasy I 

  • Program Innowacyjna Szkoła Google

    Miło nam poinformować, że nasza szkoła została oficjalnie zakwalifikowana

    do Programu Innowacyjna Szkoła  Google!  Czym jest Innowacyjna Szkoła Google?

    Założeniem Programu jest zapewnienie placówkom oświatowym kompleksowych

    rozwiązań wspierających  rozwój edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi

    cyfrowych w zakresie obejmującym m.in.:

    1. konfigurację, wsparcie techniczne i metodyczne dla bezpłatnej platformy Google Workspace for Education
    2. przeszkolenie kadry dydaktycznej, zespołu IT oraz kadry zarządzającej w obszarze wykorzystania nowych technologii w szkole
    3. przygotowanie do certyfikacji oraz vouchery na egzaminy dla  Google Edukatorów
    4. dostęp do najlepszych, certyfikowanych nauczycieli Google w Polsce (GEG Poland) oraz ich wsparcia.
  • Ogólnopolski turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

          13 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne do OTBwRD, w ktorych  wzięły udział 3 drużyny. W kategorii uczniów młodszych swoich reprezentantów miały szkoły z Kobielic oraz Radostowic. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Filip Gołek, Błażej Musiolik oraz Michał Dziurosz jako jedyna startowała w kategorii uczniów starszych. Zgodnie z regulaminem eliminacje gminne w kategorii uczniów młodszych wygrała reprezentacji szkoły z Radostowic. W kategorii uczniów starszych bezkonkurencyjni (inne szkoły nie wystawiły swoich drużyn) okazali się nasi chłopcy. 

          18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Wiśle Małej nasza drużyna uczestniczyła w eliminacjach powiatowych. Nasza drużyna rywalizowała z wszystkimi drużynami powiatu pszczyńskiego. Nie było łatwo, zajęliśmy 5 miejsce. Jednak zdobyte doświadczenie będzie procentowało                    w przyszłorocznych eliminacjach. Fotorelacja -     w albumie fotograficznym. 

  • Gminny Konkurs Recytatorski

        26 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Uczestnikami byli uczniowie ze szkoły z Mizerowa, Suszca, Rudziczki, Radostowic i Kryr, którzy zaprezentowali po dwa wiersze.

    I miejsce zdobył Karol B. z Radostowic

    II miejsce zdobyła Alicja M. z Suszca

    III miejsce zdobyła Anna P. z Suszca

    Lureaci będą reprezentować naszą gminę na Rejonowym Festiwalu Słowa w Boguszowicach.

    Gratulujemy i życzymy powodzenia!

        Nagrody dla uczestników ufundowane zostały przez wójta gminy p. Mariana Pawlasa oraz wydawnictwo Nowa Era. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku.

        Po konkursie uczniowie ze swoimi opiekunkami mogli zobaczyć przedstawienie przygotowane przez szkolne koło teatralne pt. "Zamieszanie w krainie bajek" pod kierunkiem p. Jolanty Prządki. Zdjęcia można zobaczyć w albumie.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kryrach
    ul. Nierad 86
  • 032 212 22 13

Galeria zdjęć