Wiadomości archiwaln

Rok szkolny 2008/09

Gminny Konkurs Recytatorski (2009-04-06)

1 kwietnia (i to nie żart) odbył się w naszej szkole po raz kolejny Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Nasze uczennice-laureatki szkolnego konkursu tj. Asia Bartecka (z klasy II zajęła II miejsce), Agatka Dyrda (z klasy I -miejsce IV) zakwalifikowały się do konkursu rejonowego, a Natalia Boryś z klasy III zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.KO

Kangur matematyczny (2009-03-19)

19 marca w naszej szkole odbył się MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY 2009”. Była to już XVIII edycja tego konkursu.
W tym roku z trudnymi zadaniami, rozwijającymi szczególnie umiejętność logicznego myślenia zmierzyło się 20 uczniów   klas III - VI.
Zawody Kangura odbywają się w jednym dniu, wspólnym dla wszystkich krajów biorących w nim udział i trwają 75 minut. Ideą konkursu jest zbliżenie dzieci i młodzieży całego świata poprzez masowy udział we wspólnej zabawie matematycznej.
W Polsce konkurs ten jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Trzymamy kciuki za tegorocznych uczestników !GS

Uwaga - konkurs!!! (2009-02-18)

Praca, którą przesłaliśmy na konkurs plastyczny "Klasa ze Snów" została nominowana do Nagrody Publiczności.
Zapraszamy do oddawania głosów na stronie www.klasazesnow.pl w zakładce "głosowanie"
(http://www.klasazesnow.pl/konkurs.php)
Nasza praca jest ostatnia w środkowym rzędzie - to ta najfajniejsza!!!

(Otrzymalismy dzisiaj następujacego maila: Szanowni Państwo,
Ze względu na niezależną od nas awarię systemu hostingowego, głosowanie na prace w konkursie Klasa ze Snów (na stronie www.klasazesnow.pl) było utrudnione. Za powstałą sytuację bardzo przepraszamy i równocześnie informujemy, że dziś wszystko powinno już działać prawidłowo.

Równocześnie informujemy, że każdy komputer zapamiętuje każdą próbę głosowania, zapisując informacje w przeglądarce internetowej. Z tego względu dziś rano nadal wielu z Państwa mogło widzieć informację "Już zagłosowałeś". Aby móc oddać głos, należy jednorazowo usunąć tzw.

Internet Explorer:

Jeszcze raz bardzo przepraszamy za powstałe zamieszanie i bardzo prosimy o przekazanie informacji wszystkim zainteresowanym (nauczycielom i uczniom).

Anna Watza).

(2008-12-27)

Znamy już wyniki powiatowego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Pszczyńskie Centrum Kultury. Wszystkie Anioły, stworzone przez uczniów naszej szkoły byłe piękne i pełne uroku. Również jury zauważyło i doceniło Anioły z Kryr.
I tak:
I MIEJSCE w kategorii kl.4-6 zajęła KASIA SZYMIK!!!
WYRÓŻNIENIE w tej samej kategorii dla JURKA GRUSZKI!!!
Wielkie gratulacje dla zwycięzców i wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie!!! JK
II MIEJSCE w kategorii kl.1-3 zajęła Weronika Klimek (kl.III).KO

Konkursy plastyczne (2008-11-18)

Jeśli czujesz w sobie tę magiczną moc i chcesz stworzyć malutki fragment sztuki, który być może zaczaruje Ciebie, mnie a może jeszcze kogoś...zajrzyj do działu: Nauczyciele - Joanna Kidoń - Konkursy plastyczne. Być może znajdziesz tam coś dla siebie. Chętnie służę pomocą i radą:) JK
Czekam na Wasze Dzieła!

Lekcja plastyki w klasie V (2008-11-04)

W albumie fotograficznym można oglądać zdjęcia z lekcji plastyki. Dzielnymi modelami byli uczniowie klasy V, którym bardzo dziękuję za współpracę. Mam nadzieję, że będą zadowoleni z efektów, tak jak ja z ich prac. Zobaczcie jaki twórczy duch emanuje z naszych piątoklasistów. JK

Nowości szkolne (2008-09-02)

Każdy rok szkolny to wiele zmian. Najwięcej dla klasy I - od wczoraj mają nową Panią, klasą I opiekuje się w tym roku Pani Alina Gruszka.
Klasa II i III znają już swoje wychowawczynie i wiedzą, że pani Agata Standura i Katarzyna Otremba rozwiążą wszystkie ich problemy.
Uczniowie klasy IV właśnie poznają panią Grażynę Staniek, swojego nowego wychowawcę.
Klasa V z panią Agnieszką Lach - Kulas doskonali swoje zachowanie, a VI pod opieką pani Donaty Dziech przygotowuje się do ostatniego roku w naszej szkole.
W tym roku szkolnym czeka Was więcej niespodzianek: plastyki i muzyki będziecie się uczyli pod czujnym okiem pani Joanny Kidoń, w tajemnice techniki zagłębiać się będziecie z panem Piotrem Knapkiem, klasy IV, V i VI będą się doskonaliły w języku angielskim pod opieką pani Karoliny Krzekotowskiej, a religii uczyć będzie pani Anna Wróbel.
Również przedszkolaki czeka zmiana - pani Aleksandra Grabowska zastępowała będzie panią Katarzynę Bandurę w grupie "mieszanej".
Mam nadzieję, że z radością będziecie zdobywali nową wiedzę i czerpali pełnymi garściami z doświadczenia swoich nauczycieli. Życzę Wam dobrego roku szkolnego.
Anna Antończyk

I znów zabrzmiał pierwszy dzwonek... (2008-09-01)

1 września powróciliśmy do naszej szkoły, znów zabrzmiał pierwszy dzwonek, spotkaliśmy kolegów i nauczycieli - tych znanych i tych nowych. Co przyniesie nowy rok? Życzymy Wam samych 5 i 6 oraz dużo radości.